۲۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۰
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 84037479
۰ نفر

برچسب‌ها

بیماری کرونا نفس تازه کرده است

قزوین - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان قزوین گفت: بیماری کرونا در قزوین به علت سهل انگاری‌های صورت گرفته با رسیدن به وضعیت قرمز به نظر می‌رسد نفس تازه کرده است.

منوچهر حبیبی روز یکشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا تصریح کرد: کرونا امروز همه آحاد جامعه را خسته کرده و چنین به نظر می‌رسد که پیش بینی‌های متخصصان و متولیان این حوزه درست از آب درنیامده است.

وی با بیان اینکه امروز کرونا نفس تازه کرده و داریم شرایط اسفند و فروردین ماه را، شاید به مراتب شدیدتر تجربه می‌کنیم، افزود: به نظر می‌رسد برخی‌ها احساس می‌کنند خبری نیست و صحبت‌هایی هم که در این رابطه می‌شود، شوخی بوده اما شرایط ویروس کرونا به مراتب پیچیده‌تر از اوایل شیوع آن شده و مشکلات متعددی را نیز در حوزه‌های مختلف به وجود آورده است.

حبیبی خاطرنشان کرد: امروز شاهدیم تخت‌های تخصیص داده شده به این بیماری در بیمارستان بوعلی قزوین، به عنوان اصلی‌ترین مرکز درمانی به بیماران کرونایی پر شده و ما مجبوریم به سراغ سایر بیمارستان‌ها برویم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین با بیان اینکه آمار بیماران کرونایی استان تا همین چند روز پیش حدود ۱۰۰ نفر بود اما امروز به ۳۲۵ نفر افزایش یافته، منهای آنهایی که مراجعه نکرده و در منزل قرنطینه هستند، تصریح کرد: به تمامی بیمارستان‌ها آماده باش داده شده تا اگر این آمار بالاتر برود بتوانند بیماران را پذیرش کنند.

به گفته حبیبی، ما به شدت نگرانیم چرا که بعد از ۷ ماه از ورود این ویروس، مردم باید برای درمان بیماری خود به مطب‌ و بیمارستان‌ها مراجعه کنند و اگر ما آن بیمارستان ها را نیز برای پذیرش بیماران کرونایی اختصاص دهیم، نگرانی در حوزه بیماران عادی افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه شبکه حمل و نقل عمومی نیاز به نظارت و مراقبت ویژه بوده و به خصوص سرویس‌های مدارس با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش باید کنترل شوند، اظهار داشت: ما موافق فعالیت بیشتر اتوبوس‌های شرکت واحد هستیم چرا که هر قدر اتوبوس‌ها بیشتر باشند رعایت فاصله گذاری‌های اجتماعی نیز بیشتر خواهد بود اما با حداکثر ظرفیت ۵۰ درصدی آنها، اما فعالیت مینی بوس‌ها همچنان مقدور نخواهد بود.

حبیبی موضوع بازار و زمان حضور در آن را بسیار مهم دانست و گفت: سازمان صمت و اتاق اصناف باید مراقبت‌های بیشتر و برخوردهای جدی تری صورت دهند و آنهایی که رعایت نمی‌کنند را به مردم معرفی کنند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های دولتی و اجرایی نیز دستورالعمل‌های بهداشتی را هم جدی‌تر از گذشته پیگیری کنند زیرا شرایط ما به گذشته بازگشته و باید بیشتر مراقبت و رعایت کنیم و چاره کار نیز تعطیلی نیست چرا که هر وقت تعطیل کردیم، مسافرت‌ها بیشتر شد.

این مسوول سیاسی حضور دانش آموزان در کلاس‌های درس را اختیاری اعلام و تصریح کرد: مسوولیت این موضوع به شورای مدرسه و مدیر آن سپرده شده که براساس وضعیت موجود نسبت به ارایه آموزش مجازی و یا حضور فیزیکی دانش اموزان در کلاس تصمیم‌گیری می‌کنند.

وی یادآور شد: خوشبختانه تاکنون و پس از بازگشایی مدارس هیچ مورد کرونایی از دانش‌آموزان و معلمان استان گزارش نشده و امیدواریم تا پایان سال تحصیلی هم نداشته باشیم.

حبیبی اظهار داشت: رسانه‌ها هم مانند روزهای اول شیوع این بیماری همچنان کنار ما باشند و نسبت به تنویر افکار عمومی تلاش کنند تا از این شرایط سخت عبور کنیم.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز در تامین واکسن آنفولاآنزا برای کودکان، بیماران زمینه‌ای و افراد سالمند ورود جدی پیدا کرده و حداکثر تلاش خود را در این زمینه به عمل آورد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =