کرونا، ۱۰ هزار خانوار به جمعیت زیر پوشش کمیته امداد یزد اضافه کرد

یزد- ایرنا- مدیر کل کمیته امداد یزد گفت: هم‌اکنون ۵۰ هزار نفر در قالب ۲۵ هزار خانوار زیر پوشش این نهاد در استان هستند و این در حالیست که تا قبل از شیوع کرونا این رقم ۱۵ هزار خانوار بود.

"محمد شجاعان" روز یکشنبه در جمع خبرنگاران استان، تعداد دانش‌آموزان و دانشجویان زیر پوشش را هم به ترتیب ۴۰۰۰ و ۵۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: چشم امید دانش آموزان نیازمند به دستان سخاوتمند مردم نیکوکار استان است.

وی شیوع کرونا را باعث افزایش نیازهای اولیه تحصیلی دانش آموزان زیر پوشش اعلام کرد.

۱۵ تا ۲۰ درصد دانش‌آموزان کمیته امداد یزد گوشی هوشمند ندارند 

مدیرکل کمیته امداد یزد با بیان اینکه ۱۵ تا ۲۰ درصد دانش آموزان زیر پوشش این نهاد در استان گوشی هوشمند ندارند، تصریح کرد: مردمی که به امر آموزش اهمیت می دهند به کمک این تعداد دانش آموز بشتابند.

وی خرید این تعداد گوشی هوشمند را بسیار هزینه بر دانست و از مردم و خیران استان خواست کمیته امداد را برای نیل به این هدف یاری کنند.

شجاعان، یتیمان زیر پوشش این نهاد در استان را ۱۵۰۰ نفر اعلام کرد و با بیان اینکه ۲۵۰۰ نفر هم در قالب طرح محسنین، تحت حمایت این نهاد هستند اظهار داشت: فرزندان محسنین آنانی هستند که یا پدرشان مسوولیت زندگی را عهده دار نیست یا فرزند طلاق هستند و یا بدسرپرست می‌باشند.

وی تعداد حامیان را هم ۱۰ هزار نفر ذکر کرد و یادآور شد: سرانه واریزی ایتام ۳۵۰ هزار تومان است که بدون واسطه به حساب آنان واریز می شود.

پیش‌بینی ۱۰ میلیارد تومان درآمد برای کمیته امداد یزد در سال ۹۹

مدیر کل کمیته امداد یزد در ادامه پیش بینی کرد امسال این نهاد ۱۰۰ میلیارد تومان درآمد داشته باشد که ۱۰ میلیارد تومان آن صدقات، ۱۵ میلیارد تومان زکات و بقیه را سایر وجوهات تشکیل می دهد.

وجود ۷۰۰ بیمار سخت علاج و ۲۰۰ بیمار سالمند زمین‌گیر در استان یزد 

شجاعان از وجود ۷۰۰ بیمار سخت علاج در استان خبر داد که هزینه بیماری آنها بالاست و نیازمند کمک خیران است؛  همچنین ۲۰۰ سالمند بیمار زمین‌گیر هم داریم که هزینه های درمان و نگهداری آنها هم سنگین است.

وی از خیران خواست به کمک این نهاد بیایند تا حداقل نیازهای اولیه این افراد تامین شود.

ایجاد ۶۰۰۰ شغل در استان یزد

مدیر کل کمیته امداد استان یزد گفت: امسال قرار است ۶۰۰۰ شغل با تخصیص ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار در این استان ایجاد شود .

وی با قدردانی از مساعت بانکهای استان در تامین این اعتبار و ایجاد شغل، ابراز امیدواری کرد ایجاد این تعداد شغل تا پایان سال محقق شود.

پیش بینی جمع‌آوری ۶ میلیارد تومان کمک در شور عاطفه‌ها

این مسوول در ادامه با بیان اینکه درآمد کمیته امداد ۵۰ درصد افزایش داشته یادآور شد: پارسال در شور عاطفه ها ۴ میلیارد تومان کمک شد که امیدواریم امسال این رقم به ۶ میلیارد تومان برسد.

هزینه بی‌تدبیری مسوولان را نباید مردم بپردازند

این مسوول در ادامه گفت: ۴ دهه از انقلاب اسلامی می گذرد اما هنوز هزینه ناآگاهی و بی تدبیری برخی مسوولان را مردم می پردازند.

وی اظهار داشت: مردم، مسوولان را خادم خود می دانند لذا نباید مسوولیت یک مسوول برای آنها گران تمام شود و نباید این مسوولیت بر دوش مردم سنگینی کند.

وی با بیان اینکه برخی مسوولان سعی می کنند ژست مردمی به خود بگیرند اضافه کرد: اگر مردم از کار یک مدیر راضی نباشند این یعنی اینکه آن مدیر موفق نبوده است.

مدیر کل کمیته امداد با بیان اینکه هنوز حرمت یک مدیر از ارباب رجوع بیشتر است و حق با مدیر است و نه ارباب رجوع، تصریح کرد: چرا اگر کسی بخواهد مشکلش حل شود باید مهارت کرنش کردن بلد باشد؟

سهم یارانه فقرا را صرف خوشگذرانی اغنیا نکنیم

شجاعان با بیان اینکه کمیته امداد در مورد یارانه ها حرف های زیادی برای گفتن دارد تاکید کرد: سوال این است که چرا باید سهم یارانه فقرا صرف اغنیا و خوشگذرانی آنها شود؟

وی به یارانه بنزین اشاره کرد و افزود: افراد متمول که خودرو گران قیمت دارند و بنزین بیشتری مصرف می کنند قطعا یارانه بیشتری هم دارند و این یعنی اینکه حق فقرا سهم اغنیاء می شود.

شهروندان را درجه‌بندی نکنیم

مدیر کل کمیته امداد یزد گفت: هنوز و پس از ۴۰ سال از گذشت انقلاب، درجه بندی شهروند داریم در حالیکه عزت هر کس به تقوای اوست و نه مال و ثروت او.

وی تاکید کرد: درجه بندی شهروندان نباید با معیار ثروت و مال باشد وگرنه اغلب مردم تکثرگرا می شوند و ارزش ها را با معیار ثروت می سنجند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =