نظرسنجی‌ها از پیشتازی بایدن در چهار ایالت کلیدی حکایت دارد

تهران-ایرنا- نتایح نظرسنجی جدید از پیشتازی جو بایدن نسبت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در چهار ایالت مینه سوتا، نوادا، نیوهمشایر و ویسکانسین که در نتایج انتخابات تاثیرگذار هستند، حکایت دارد.

به گزارش ایرنا به نقل از پولیتیکو، نظرسنجی روزنامه نیویورک تایمز و دانشگاه سیه نا در نیویورک نشان می دهد جو بایدن نامزد دموکرات وضعیت بهتری نسبت به ترامپ از جمله در یکی از ایالت های کلیدی دارد که در انتخابات سال ۲۰۱۶میلادی از ایالت های کلیدی جمهوریخواهان بود.

این نتایج که روز شنبه منتشر شد نشان می دهد که بایدن در ایالت مینه سوتا با اختلاف ۵۰ به ۴۱، و در ویسانسین با ۴۸ در برابر ۴۳ از ترامپ جلوتری است. در نوادا این نتایج نشان داد بایدن مورد حمایت ۴۶ درصد از رای دهندگان و حمایت از ترامپ ۴۲ درصد است. در نیوهمشایر ۴۵  درصد آرا از ترامپ با ۴۲ درصد آرا جلوتر است.

ویسکانسین یکی از سه ایالت غرب میانه آمریکا است که در انتخابات سال ۲۰۱۶ از فهرست دموکرات ها خارج شد و دولت ترامپ بارها از ایالت منیه سوتا به عنوان ایالتی که امسال نیز به نفع ترامپ رای می دهد نام برده است. در انتخابات سال ۲۰۱۶ این ایالت با فاصله کمی به هیلاری کلینتون رای داد. کلینتون همچنین با فاصله کمی در ایالت های نوادا و نیوهمشایر پیروز شد.

نتایج نظرسنجی نیویورک تایمز و کالج سیه‌نا همسو با بیشتر نتایج نظرسنجی های انجام شده در مینه سوتا و ویسکانسین است اما رقابت تنگاتنگ تری را در نوادا و نیوهمشایر نشان می دهد که در تابستان امسال به ویژه در نوادا نظرسنجی کمتری انجام شده است.

رای دهندگان در مینه سوتا و ویسکانسین که با خشونت پلیس، عتراضات و جرائم خشونت آمیز مواجه هستند گفتند به بایدن در رسیدگی به مسائل مربوط به روابط نژادی، اعتراضات و جرائم خشونت آمیز بیشتر از ترامپ اعتماد دارند.

این در حالیست که ترامپ به تازگی بایدن را همدست آشوب طلبان توصیف کرد.

این نتایج نشان داد که بیشتر رای دهندگان بیش از آن که به فکر همه گیری کرونا باشند به جرائمی که در این کشور بروز می کند، فکر می کنند.

رای دهندگان در مینه سوتا، ویسکانسین و نیوهمشایر درباره چگونگی مقابله با همه گیری کرونا یا اجرای قوانین و دستورات اختلاف نظر داشتند. اکثریت ۵۲ درصد از رای دهندگان در نوادا گفتند که نبود نظم و قانون بیشتر از همه گیری کرونا ذهن رای دهندگان را درگیر کرده است.

این نظرسنجی در فاصله زمانی ۸ تا ۱۱ سپتامبر (۱۸ تا ۲۱ شهریور از بین ۸۱۴ نفر از رای دهندگان و اجد شرایط، ۷۶۰ رای دهنده در ویسکانسین، ۴۶۲ نفر از رای دهندگان  در نوادا و ۴۴۵ نفر از رای دهندگان واجد شرایط در نیوهمشایر با ضریب خطای ۳.۹ درصد در مینه سوتا تا ۵.۵ درصد در نیوهمشایر انجام شد.

انتخابات ریاست جمهوری امریکا سوم نوامبر ۲۰۲۰ برابر با ۱۳ آبان ماه برای تعیین پنجاه و نهمین رئیس جمهوری و معاون او تهیه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =