تعداد دانش‌آموزان کلاس اولی چهارمحال و بختیاری به ۲۲ هزار نفر رسید

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: تعداد دانش‌آموزان ثبت‌نامی پایه کلاس اول دبستان سال تحصیلی جدید به ۱۳۶ درصد رسید به این صورت که در حالی که به طور استاندارد باید ۱۶ هزار دانش‌آموز در این پایه ثبت‌نام می‌کردند اما این تعداد به حدود ۲۲ هزار نفر افزایش یافته است.

فرحنار قائدامینی روز یکشنبه در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا افزود: افزایش ثبت‌نام در پایه اول دبستان در مدارس استان بالاترین میزان رشد در کشور را به خود اختصاص داده است به این صورت که در سال تحصیلی جدید به اندازه یک سوم میانگین هر ساله دانش‌آموزان پایه اول دبستان به مجموع دانش‌آموزان این پایه اضافه شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر آن در پایه‌های هفتم و دهم نیز با افزایش ثبت‌نام دانش‌آموزان روبرو بوده‌ایم که برای پاسخگویی به این میزان افزایش در مجموع به ۱۲۲ کلاس درس و معلم دیگر در استان نیاز است.

قائدامینی تصریح کرد: به نظر می‌رسد مهاجرت معکوس به استان عامل این افزایش ثبت‌نامی باشد اما اعلام قطعی علت این موضوع نیاز به بررسی‌های دقیق‌تری دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در ادامه از کاهش حضور دانش‌آموزان در مدارس استان طی هفته گذشته خبر داد و گفت: حضور دانش‌آموزان از ۶۱.۴ درصد به ۳۱ درصد در هفته اخیر کاهش یافته است.

قائدامینی خاطرنشان کرد: دانش‎آموزان مناطق روستایی استان بیشترین و مناطق شهری کمترین حضور را در مدارس داشته‌اند.

وی با اشاره به رفع مشکلات شبکه شاد و بارگذاری محتواهای درسی در این بستر مجازی، تصریح کرد: ۹۸ درصد معلمان استان در شبکه شاد حضور دارند.

قائدامینی، نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس را مستمر و جدی عنوان کرد و گفت: در تمامی مناطق کارشناسان معین مستقر شده و هر کارشناس به طور مشخص نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی پنج مدرسه را بر عهده دارد.

به گزارش ایرنا، در سال تحصیلی جدید بیش از ۲۱۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در چهارمحال و بختیاری مشغول تحصیل شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha