معارفه رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح فارس با حضور استاندار

شیراز - ایرنا- رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح فارس یکشنبه در آیینی با حضور مقام‌های کشوری و استانی قضایی و استاندار فارس در شیراز معارفه شد.

به گزارش دریافتی ایرنا، در این آیین از سید ابوالحسن هاشمی امامزاده رئیس سابق سازمان قضایی نیروهای مسلح فارس قدردانی و رسول کریمی دادستان سابق نظامی این استان به عنوان رییس جدید این سازمان معرفی شد.

همچنین قاضی قوام کریمی نیز به عنوان دادستان جدید نظامی استان معرفی شد.​

حجت الاسلام و المسلمین شکرالله بهرامی رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور در این آیین گفت: هدف تمام ارکان انقلاب اسلامی تحقق کلام الهی است.
وی افزود: دولت‌های غربی تنها یک هدف دارند و آن نیز از بین بردن دین و دینداری است از این رو نباید اهداف الهی مورد غفلت واقع شود تا جامعه به سمت نابودی نرود. 

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور خاطرنشان کرد: در فعالیت‌های قضایی نباید نسبت به یکدیگر ملاحظه کارانه برخورد کرد تا بتوان نسبت به برقراری عدالت اقدام کرد. 

تلاش ها در جهت وفاق و برقراری عدالت باشد
عنایت الله رحیمی استاندار فارس نیز در این مراسم گفت: شناخت وظایف و تلاش برای تحقق آن و شناخت قوانین از جمله مولفه های مدیریت است و در این راستا باید تلاش ها در جهت  وفاق و برقراری عدالت باشد.
وی با اشاره به اهداف نظام اسلامی در برقراری نظم و امنیت اظهارکرد: نقش سازمان قضایی نیروهای مسلح در دفاع از خدمات نیروهای مسلح مهم است و برای مقید کردن به قانون تلاش های موفقی انجام شده است. 

رییس کل دادگستری فارس هم  در این آیین گفت: هدف اصلی مجموعه قضایی و سازمان قضایی نیروهای مسلح آرامش و امنیت مردم است و به منظور تقویت نیروهای مسلح لازم است سازمان قضایی نیروهای مسلح موضوع پیشگیری از وقوع جرم در قوای مسلح نظامی و انتظامی را به صورت جدی در دستور کار خود قرار دهد.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی افزود: قضات سازمان قضایی از پاکترین و سالمترین قضات کشور هستند و حتی شاهد کوچکترین مشکلی در مجموعه سازمان قضایی نیروهای مسلح استان فارس نبوده ایم.

رییس کل دادگستری استان فارس امنیت عمومی جامعه را مرهون تلاش و زحمات نیروهای مسلح نظامی و انتظامی دانست و گفت: کاهش اطاله دادرسی و رسیدگی به موقع به پرونده های قضایی در راستای مختومه کردن پرونده‌های معوق و قدیمی و کسر از آمار از دیگر اقدامات و برنامه هایی است که دادگستری استان فارس با جدیت تمام دنبال می کند.

موسوی افزود: بر اساس آمار عملکردی دادگستری فارس در بیشتر زمینه ها در سطح کشوردارای رتبه های برتر است و امروز دادگستری استان فارس براساس برنامه ها وسیاست های کلان قوه قضائیه وهمچنین دستورات ریاست قوه قضائیه از هیچ تلاشی فروگذار نیست.

وی با بیان این که قضات دادگستری استان فارس به صورت شبانه روزی دفاع از حقوق مردم را سرلوحه کار خود قرار داده اند به موضوع طرح و  توطئه دشمنان نظام و انقلاب در خصوص قصاص نوید افکاری اشاره کرد و گفت: در این پرونده اولیای دم اصرار به قصاص داشتند.

رییس شورای قضایی استان فارس به موضوع رسیدگی  و بررسی به مشکلات مردمی نیز اشاره کرد و گفت: به منظور بررسی مشکلات مردم، ریاست قوه قضائیه سفرهای استانی متعددی و حتی در شرایط و روزهای سخت کرونا و به دورافتاده ترین نقاط روستاها داشته و مجموعه قضایی استان فارس برگزاری ملاقات های مردمی هفتگی ، دیدارهای عمومی در مساجد، اماکن مذهبی و در سفرهای مسئولان قضایی به شهرستان های استان فارس به منظوررفع مشکلات مردم  در دستور کار خود قرار داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =