از «رجعت رجایی‌ها» تا «نودونهمین ماهنامه خردسالان»

تهران-ایرنا- تازه‌ترین مجلدات سروش از مجله بزرگسالان با عنوان «رجعت رجایی‌ها» تا مجلد ۳۴۲ کودکان و نودونهمین مجلد خردسالان در انتهای شهریور ۹۹ منتشر شده است.

به گزارش روابط‌عمومی انتشارات سروش، ۹۹ شماره از ماهنامه سروش خردسالان، ویژه شهریور ماه از سوی انتشارات سروش منتشر و روی پیشخان مطبوعات قرار گرفت.

در این شماره از سروش خردسالان که حال و هوای محرم با خود دارد، در سخن اول با اشاره به محرم متفاوت امسال از سال‌های گذشته از سروشی‌های خردسال خواسته شده با توجه به برنامه‌های صدا و سیما دراین ایام، بر اساس داستان‌ها نقاشی کشیده و به آدرس مجله سروش ارسال کنند تا آثار در فضای مجازی نشریه منتشر شود.

در صندوقچه این شماره کتاب راستی راستی بخورمت نوشته سوسن طاقدیس برای بچه‌ها معرفی شده است. "میچکا" ، ورد جادویی، پسرک کاغذی در قاب جادویی این شماره معرفی می‌شوند.

قصه یک لیس بستنی، خانواده ورزشکار، قصه‌های باغ دوستی در قسمت ساختنی‌ها، "باد بزن دادنزن، بورانی ماست و اسفناج در آشپزی رنگی رنگی، نمایشنامه توتک و تراب، قصه خورشید همیشه تابان، داستان سعید و باباحاجی در دست‌های آسمانی از دیگر مطالبه این شماره از سروش خردسالان است.

شماره ۱۶۹۲ ماهنامه سروش، ویژه شهریور ماه با عنوان "رجعت رجایی‌ها" منتشر و روی پیشخان مطبوعات قرار گرفت.

در این شماره از سروش، فرهنگ و سیاست موضوع سرویس فرهنگ قرار گرفته است و "دولت‌ها چگونه شکست می‌خورند؟"، "رسانه‌ها در دام القای فساد سیستماتیک"، "معیشت؛ آرمان انقلابی فراموش شده مدیران"، و... از جمله عناوین این سرویس هستند.

در بخش فضای مجازی سرویس رسانه به بررسی نرم‌افزارهای اجتماعی پرداخته شده است و در مطلبی تحت عنوان "مشکل بی‌محتوایی نیست؛ بی‌سیاستی است!" با دکتر محمد رستم‌پور گفت‌وگو شده است. فرهنگ فدای سیاست، وفاق سیاستگذاران؛ گمشدۀ حکمرانی مجازی ایران، تناقض آشکار در سیاست فیلتری آمریکا، صدای ملت یا روابط‌عمومی حاکمیت و... از دیگر عناوین این سرویس است.

همچنین در بخش سینما به بررسی نمایش خانگی "آقازاده" پرداخته شده که چطور محبوبترین سریال نمایش خانگی شده است. در پرونده هنر عاشورایی نیز بر بازنمایی هیئت در آئینه سینما پرداخته شده است.

در بخش ادبیات سرویس ادب نیز به بررسی ادبیات جنگ پرداخته شده است. دفاع مقدس در جنگ جهانی اول، دفاع مقدس و گشایش فرمی ادبیات از عناوین این بخش است.

در بخش کتابخانه این شماره از مجله، سروش به مناسبت هفته دفاع مقدس، قفسه‌ای از کتاب‌ها با محوریت دفاع مقدس را به مخاطبان خود پیشنهاد می‌کند. اسرار جنگ تحمیلی به روایت اسرای عراقی، فرماندهان نبرد، قصه دلبری، صدروسی، نگاهی به فتوژورنالیسم جنگ تحمیلی، تاریخ پزشکی دفاع مقدس؛ روایتی دیگر... از جمله این کتاب‌ها هستند.

شماره  ۳۴۲ ماهنامه سروش کودکان ویژه شهریور ماه منتشر و روی پیشخان مطبوعات قرار گرفت.

 در سخن اول این شماره از سروش کودکان ضمن تسلیت به مناسبت ایام ماه محرم، از سروشی‌ها خواسته شده تا آثار نوشتاری و تصویری خود را با دو موضوع محرم و هفته دفاع مقدس که در شهریور ماه قرار دارد را ارسال کنند تا بهترین اثر پس از داوری در نشریه سروش چاپ شود.

خروس زیرک روباه کلک در خیمه نمایش، قرآن در تابستان، داستان سوار و مشک شهید در از آسمان تا زمین، آشنایی با فیلم‌های سینمایی با موضوع عاشورا با عنوان عاشورائیان، قصه حبه قند، آشنایی با سیستم عامل و... از دیگر مطالب این شماره از نشریه سروش است.

کلیپ‌های عاشورا، تو از بارون به نادون پناه بردی نیز در قاب رنگی معرفی شده است.

هتل کله‌پوک‌ها جلد اول و دوم نیز عنوان کتابی است که به نویسندگی شهرام شفیعی از سوی انتشارات سروش منتشر شده و در صفحه یار مهربان سروش کودکان معرفی شده است.

در صفحه نون و پنیر و پسته با عنوان "افسانه عروسک باران" از سروشی‌ها خواسته شده با استفاده از کارت‌های موجود در مجله برای دیگران قصه گفته و فیلم قصه‌گویی را برای سروش کودکان ارسال کنند.

در صفحه فکر بکر نیز قسمت آخر داستان فریدون و ضحاک قرار دارد و برای روایت داستان عکس شخصیت‌ها و قلعه  در صفحات بعدی مجله آورده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =