۲۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۹
کد خبرنگار: 1447
کد خبر: 84037450
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۵ واحد عرضه مرغ زنده در دلفان پلمب شد

خرم‌آباد - ایرنا - رییس اداره دامپزشکی دلفان گفت: ۵۵ واحد صنفی شهرستان در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا و به دلیل عرضه مرغ زنده شناسایی و پلمب شد.

علی کریم پور روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقدام با همکاری دستگاه قضایی، در راستای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا و جلوگیری از کشتار غیر مجازمرغ در سطح معابر صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: زنده‌فروشی در واحدهای عرضه مرغ یکی از مهمترین تهدیدها علیه بهداشت عمومی جامعه است بنابراین شهروندان باید فرآورده‌های خام دامی خود را از مراکز دارای پروانه بهداشتی و تحت نظارت دامپزشکی خریداری کنند و فروش هرگونه موارد غیربهداشتی را به شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع دهند.

وی جمع‌آوری مکان‌های عرضه مرغ زنده و کشتار غیرمجاز را از اولویت های دامپزشکی دانست و افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا نظارت ها جدی تر شده و برخوردهای قانونی با متخلفان بهداشتی صورت گرفته است.

کریم پور تصریح کرد: کشتارگاه های صنعتی، مرغ را از نظر ابتلا به بیماری، مصرف دارو و سلامت نهایی بررسی می کنند و طیوری که تاییدیه سلامت دریافت نکنند از چرخه ذبح و مصرف خارج و لاشه آن ها معدوم می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =