با استعفای وزیر مسکن، بحران در کابینه رژیم صهیونیستی بار دیگر بالا گرفت

تهران - ایرنا - «یعکوو لیتزمن» که چندین ماه پیش در پی اختلافات ناشی از شیوع «ویروس کرونا» در سرزمینهای اشغالی از سمت وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی استعفا کرده بود، این بار از منصب وزارت مسکن و شهرسازی کناره گیری کرد.

به گزارش امروز (یکشنبه) روزنامه «جروزالم پست»، لیتزمن رهبر حزب «اتحاد یهودیت توراتی» ضمن کناره گیری از سمت وزیر مسکن و شهرسازی در کابینه رژیم صهیونیستی در نامه استعفای خود نوشت که «بنیامین نتانیاهو» بدون رعایت مسائل مذهبی از همان ابتدا قصد قرنطینه کامل در سرزمینهای اشغالی فلسطین را در جریان تعطیلات پیش‌رو داشت.

لیتزمن تهدید کرده بود که اگر کابینه در تعطیلات «روش هشانا» (سال نو یهودیان) تصمیم به قرنطینه کامل بگیرد، از ائتلاف حاکم خارج خواهد شد. حزب متبوع وی از «یهودیان حریدی اشکنازی» هستند که ایدئولوژی محافظه‌کاری مذهبی دارند.

وی چند ماه قبل به علت قرنطینه سفت و سخت محله‌های یهودیان افراطی در زمان شیوع ویروس کرونا به شدت مورد انتقاد آنها قرار گرفته بود و در برخی از محله‌های شهر «بنی براک» علیه وی شعار نویسی کردند. به دنبال این فشارها و عدم نفوذ لیتزمن به عنوان وزیر بهداشت در کابینه رژیم صهیونیستی، وی که مدت کمی بود این سمت را در اختیار داشت، استعفا کرد.

اکنون پس از گذشت چند ماه همزمان گسترش موج دوم کرونا در سرزمین‌های اشغالی که مصادف با سال نو یهودیان و برگزاری آداب و رسوم آنها شده، کابینه رژیم صهیونیستی را بر این داشته تا قرنطینه کامل در این سرزمینها را اجرا کند.

لیتزمن به نوبه خود معتقد است که تعطیلی‌ها باید یک ماه گذشته اعمال می‌شد، نه در جریان تعطیلات.

براساس داده‌های تارنمای «ورلدومترز»، شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در فلسطین اشغالی ۱۵۳ هزار و ۲۱۷ نفر و فوتی‌های ناشی از آن هزار و ۱۰۳ نفر اعلام شده است.

آمار ابتلا به ویروس کرونا در فلسطین اشغالی تا حدی بحرانی شده است که میزان ابتلا روزانه در ۱۷ شهریور در مقایسه با آمریکا و هند که در حال حاضر بیشترین میزان ابتلا به کرونا در روز را ثبت می‌کنند، به نسبت جمعیت بیشتر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =