پویش نذر سلامت از سوی انجمن اولیا و مربیان استان سمنان فعال شد

سمنان- ایرنا- رییس اداره انجمن اولیا و مربیان استان سمنان گفت: پویش «نذر سلامت» با هدف هدایت نذورات در مسیر حفظ و ارتقای سلامتی دانش آموزان و معلمان با مشارکت انجمن های اولیا و مربیان مدارس استان فعال شد.

به گزارش ایرنا، محمد اسقایی روز یکشنبه به رسانه ها بیان کرد: ترویج نذر سلامت برای گذر از بحران کرونا با همکاری و مشارکت خانواده ها موجب تقویت روحیه نیکوکاری در جامعه خواهد شد.

رییس اداره انجمن اولیا و مربیان استان گفت: با توجه به شرایط خاص کشور در مواجهه با بیماری کرونا و ضرورت برنامه ریزی برای وضعیت های متغیر در بازگشایی مدارس و همچنین نقش موثر انجمن اولیا و مربیان در نظام تعلیم و تربیت به لحاظ اثرگذاری بی‌نظیر در ساحت‌های ۶گانه سند تحول بنیادین به عنوان رکن تحول آفرین، فراهم کردن زیرساخت‌های خدمت رسانی به مدارس حائز اهمیت است.

وی افزود: به منظور حفظ سلامت و ایمنی معلمان و دانش‌آموزان، پویش نذر سلامت، با استفاده از مشارکت و ظرفیت انجمن‌های اولیا و مربیان مدارس و خیرین جهت تامین امکانات بهداشتی از قبیل تب‌سنج، ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده در مدارس استان اجرا می شود.

وی افزود: کارشناسان انجمن اولیا و مربیان ادارات آموزش و پرورش با همکاری شورای انجمن هر شهر، ضمن ترغیب و تشویق اعضای انجمن اولیا و مربیان مدارس اهتمام ویژه‌ای برای تحقق این همدلی خواهند داشت.

رییس اداره انجمن اولیا و مربیان استان سمنان چنین برنامه‌هایی را به عنوان یک سرمایه اجتماعی در تقویت روحیه نیکوکاری در جامعه بسیار موثر دانست و از اولیای دانش آموزان خواست با مراجعه به مدارس محل تحصیل فرزندشان، با هر میزان و توان مالی در این امر خداپسندانه مشارکت کنند.

 امسال در استان سمنان ۱۲۷‌ هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز در یکهزار و ۸۳ مدرسه تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =