سامانه شهرسازی یکپارچه استان تهران راه اندازی می شود

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به لزوم آمادگی شهرداری ها در فصل بارش، گفت: سامانه شهرسازی یکپارچه این استان راه اندازی می شود.

به گزارش ایرنا از استانداری تهران، محمد تقی زاده روز یکشنبه در نشست استاندار تهران با شهرداران که به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: ایمنی در ابعاد مختلف از ویژگی‌های خاص شهر پایدار محسوب می شود که در حوزه های کالبد شهر، اقتصادی، اجتماعی، سلامت و غیره نمود پیدا می کند.

وی یادآورشد: در حوزه کالبد شهری، ایمنی از حیث زیرساخت و خدماتی مثل آب، برق و غیره و اینکه در شرایط بحران واکنش مثبتی نشان دهد معنا پیدا می کند.

تقی زاده افزود: از همین رو انتظار از مدیران شهری پیگیری اقدامات لازم جهت ایمنی و اجرای دقیق طرح های توسعه شهری است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: شهرداران باید بتوانند طرح های دقیق در حوزه کالبدی و کاربری اراضی را اجرا کنند تا شهروندان مطمئن شوند که آرامش بخشی فضای شهری مدنظر قرار دارد.

وی تاکید کرد: بر همین اساس علاوه بر حوزه های سخت افزاری نیاز است که در حوزه های نرم افزاری نیز اقدامات پیگیری و با استفاده از سامانه ها خدمات ارائه شود که می توان به هوشمندسازی شهر در این راستا قابل اشاره کرد تا قابلیت رصد و کنترل برنامه ها وجود داشته باشد.

تقی زاده با اشاره به اینکه امنیت شهر، توانمندسازی شهروندان و ارتقا سطح شهرنشینی ضرورت دارد، ادامه داد: اقدامات پیشگیرانه در مواقع بحران با توجه به در پیش بودن پاییز مورد توجه شهرداران قرار گیرد و لایروبی انهار انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: الکترونیکی سازی ساختار شهرداری ها نیز در این زمینه ضرورت دارد و بر همین اساس سامانه شهرسازی یکپارچه استان تهران ایجاد می شود تا زمینه رضایتمندی شهروندان فراهم شود.

وی با اشاره به لزوم چابک سازی شهرداری ها و برون سپاری اقدامات خاطرنشان کرد: تهیه برنامه های پنج ساله و تعرفه های عوارض سال ۱۴۰۰ باید پیگیری شود، ضمن اینکه در اجرای پروژه های عمرانی علاوه بر کمیت پروژه ها، کیفیت پروژه ها مدنظر قرار گیرد و شهرداری ها به سمت سرمایه گذاری و درآمد پایدار حرکت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =