بیش از سه هزار هکتار از اراضی کردستان طعمه حریق شد

سنندج - ایرنا - مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری و حفاظت محیط زیست کردستان از آتش سوزی در سه هزار و ۲۴ هکتار از مراتع، جنگل‌ها و مناطق حفاظت شده این استان در سال جاری خبر دادند.

به گزارش ایرنا، سعدی نقشبندی مدیرکل منابع طبیعی و آخبخیزداری کردستان روز یکشنبه در جلسه مدیریت بحران استان کردستان گفت: آتش سوزی‌ها در مراتع و جنگل‌های این استان امسال از ۹ خرداد آغاز شد و تاکنون نیز ۲۳۷ فقره حریق در این مناطق روی داده که به نسبت مدت مشابه سال گذشته از هشت درصد رشد برخوردار است.

وی اضافه کرد: اما آتش سوزی‌های امسال از نظر مساحت به نسبت مدت مشابه سال گذشته از ۱۰۳ درصد کاهش برخوردار است که نشان از آمادگی و سرعت عمل عوامل این اداره کل در حضور به موقع در محل حادثه و اطفای حریق دارد.

نقشبندی یادآور شد: در این مدت یک هزار و ۱۴۷ هکتار از مراتع و جنگل‌های استان طعمه حریق شده که این سطح در مدت مشابه سال گذشته حدود ۲ هزار و ۴۳۴ هکتار بود.

وی همچنین انجام طرح‌های آبخوانداری را از دیگر برنامه این اداره کل در راستای مدیریت بحران اعلام کرد و افزود: از سال ۱۳۹۷ تاکنون از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ۴۸ میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان نیز گفت: امسال در مناطق حفاظت شده استان نیز تا کنون ۱۹ مورد اتش سوزی روی داده است.

فریبا رضایی افزود: در نتیجه این حوادث یک هزار و ۸۷۷ هکتار از مناطق حفاظت شده استان شامل بدر و پرشان، کوسالان، بیجار، زیستگاه پرندگان بیجار و شاهو طعمه حریق شده که به نبست سال گذشته از کاهش چشم گیری برخوردار بوده است.

وی یادآور شد: در مدت مشابه سال گذشته بر اثر وقوع ۲۶ فقره آتش سوزی در این مناطق ۲ هزار و ۱۱۲ هکتار از اراضی طعمه حریق شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =