۲۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۰
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 84037423
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۲۰میلیارد تومان برای فاضلاب بوشهر هزینه شد

بوشهر-ایرنا- استاندار بوشهر گفت:پارسال و امسال برای احداث شبکه فاضلاب بوشهر ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و انتظار است در آینده نزدیک شبکه فاضلاب مناطق جنوبی مرکز استان نیز محقق شود.

عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در جشنواره شهید رجایی استان بوشهر با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر افزود: همان‌طور که کشور از جنگ، تحریم و شورش‏‌های خیابانی اوایل انقلاب عبور کرد، بدون شک از شرایط کنونی نیز عبور می‌کند و برای گذر از این شرایط همگان باید به دولت کمک کنند.

وی با بیان اینکه امروز دولت به لحاظ مالی سخت‌ترین شرایط را تجربه می‌کند اضافه کرد: اداره کشور بدون فروش نفت در تاریخ بعد از انقلاب سابقه نداشته و این مهم امروز در دولت محقق شده است.
 

استاندار بوشهر یادآورشد: با وجود همه سختی‌ها اما در هفته دولت امسال ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پروژه در استان بوشهر افتتاح و عملیات اجرایی آن آغاز شد که این بیانگر عزم مصمم مسئولان استان برای پیشبرد اهداف توسعه و پیشرفت است.

گراوند با اشاره به تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبار اجرای طرح راه آهن بوشهر - شیراز در سال گذشته و امسال گفت: این استان در حوزه اقتصادی از ظرفیت بسیار زیادی برخوردار است و با چنین ظرفیتی سال‌ها پیش باید از نعمت خط ریل برخوردار می‌شد.

وی ادامه داد: با این وجود خط راه آهن از بوشهر بعنوان یکی از اولویت‌های مهم استان آغاز و  بعنوان نخستین راه آهن کشور عملیات اجرایی آن از آخر به سمت مبدا در حال انجام است.

استاندار بوشهر گفت: همچنین برای نخستین بار از محل اعتبارات حوادث، برای احداث جاده نیروگاه تا منطقه سرتل تامین اعتبار انجام شده و این مهم به روند توسعه محله‌های جنوبی بوشهر کمک وافری می‌کند.

وی تاکید کرد: هدف من بعنوان استاندار نوکری مردم است و در این مسیر حاضر نیستم استان حتی برای یک لحظه هم خارج از مسیر توسعه خود حرکت کند.

استاندار بوشهر ادامه داد: این استان کمبودهای بسیار زیادی در حوزه درمان دارد که تا نیمه مهرماه با افتتاح بیمارستان شهدای هسته‌ای بخشی از این مشکلات  برطرف می‌شود.

گراوند با تاکید بر ضرورت جذب اعتبارات ملی از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه ۸۰ درصد اعتبارت کشور ملی و تنها ۲۰ درصد در اختیار استان است مدیران در راستای شتاب بخشی به روند توسعه باید از این ظرفیت استفاده کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت جذب اعتبارات ملی، از این  پس میزان دریافت اعتبارات ملی بعنوان یکی از شاخص‌های ارزیابی عملکرد مدیران تعیین می‌شود.

گراوند اظهارداشت: تعامل با رسانه‎ها با هدف ارائه دستاوردهای دولت از دیگر موضوع‏‎های اولویت دار استان بوشهر است که در این مدت با رویکردی شایسته این مهم  محقق شده است.

وی یادآورشد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در دستگاه‌های اجرایی بسیار مهم است و خدمت‌رسانی در این شرایط  باید به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

گراوند گفت: در این راستا با هدف کاهش ترددها توسعه خدمات غیرحضوری دارای اهمیت فراوانی است که تا حدامکان باید این مهم برای مردم محقق شود.

استاندار بوشهر همچنین با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید افزود: کمبودهایی در زیرساخت‌های ارتباطی در برخی مناطق استان وجود دارد که با هدف تقویت ابزارهای آموزش مجازی باید هر چه سریعتر نسبت به برطرف کردن این کمبودها اقدام شود.

 وی گفت: جشنواره شهید رجایی فرصتی برای تجلیل از کسانی است که خدمات خود را به صورت صادقانه به جامعه عرضه کردند.

گراوند افزود: این تجلیل بدین معنی نیست که سایر دستگاه‌‏هایی که انتخاب نشدند در خدمت به مردم کم کاری کرده‌اند چون برخی از دستگاه‎ها خدمات شایانی نیز دارند ولی ثبت نشدن مناسب این خدمات منجر به برگزیده نشدن آنها در جشنواره می‌شود.

وی گفت: شهیدان رجایی و باهنر به عنوان بزرگ‎ترین الگوهای خدمتی به مردم هستند که سیره و منش آنها باید مورد توجه جدی مسئولان باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =