۲۰ نفر از محکومان جرایم مالی غیرعمد در کرمانشاه آزاد شدند

کرمانشاه- ایرنا- رییس کل دادگستری کرمانشاه با بیان اینکه در دادگستری استان کارگروهی برای پیگیری موضوع مهریه زیرنظر حوزه ریاست تشکیل شده است، گفت: تاکنون با رایزنی‌های این کارگروه حدود ۲۰ نفر از زندانیانی که به دلیل عجز از پرداخت مهریه در حبس به سر می‌بردند، آزاد شدند.

« پرویز توسلی‌زاده» روز یکشنبه به ایرنا افزود: در تماس با شاکیان پرونده و برگزاری جلسات حضوری با آنها، درخواست کمک از خیرین، برگزاری جلسات مختلف با قضات درباره موضوع مورد نظر و هماهنگی با مددکاران زندان برای همراهی در ارایه تقاضای تعدیل از جانب زندانیان به دادگاه از جمله اقداماتی بوده که در این راستا صورت گرفت.

رییس کل دادگستری کرمانشاه تصریح کرد: براساس مذاکره و مکاتباتی که توسط کارگروه با مدیرعامل سازمان آرامستان‌های استان صورت گرفت از ایشان خواسته شد باتوجه به شرایط کنونی جامعه که با بیماری منحوس کرونا درگیر است و معمولا مجالس ترحیم برگزار نمی شود، به خانواده های متوفیان پیشنهاد داده شود هزینه های مجالس ترحیم برای آزادی محکومین مالی غیرعمد صرف کنند.

توسلی زاده از دیگر اقداماتی که در این خصوص صورت گرفته را مذاکره و مکاتبه با مدیر کل حج و زیارت استان برشمرد و گفت: از او نیز خواسته شد با تشریح موضوع برای حجاجی که به دلیل بیماری کرونا به سفر معنوی حج مشرف نمی شوند هزینه های خود را صرف این امر خداپسندانه نمایند.

وی مکاتبه با مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی برای مشارکت کشاورزان خیر در راه آزاد سازی زندانیان مالی غیرعمد را از دیگر مواردی برشمرد که توانسته است در این راه کمک کند.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه در پایان با مثبت ارزیابی کردن مجموعه اقدامات دادگستری استان کرمانشاه طی یک ماه گذشته برای آزادسازی محکومین جرائم مالی غیرعمد اظهار داشت: خوشبختانه مجموعه این کارها توانسته است که حدود ۲۰ نفر از محکومان یاد شده را به آغوش خانواده هایشان برگرداند که جا دارد از همه کسانی که در این امر خداپسندانه دستگاه قضائی استان را یاری نموده اند صمیمانه تشکر کنیم.