رییس سازمان فنی و حرفه‌ای: مراکز مهارت‌آموزی کشور به فناوری روز مجهز می‌شوند

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به لزوم توسعه روزافزون آموزش‌های مهارتی گفت: برای دستیابی به این امر مهم و با همت دولت تدبیر و امید، همه پنج هزار و ٧٠٠ مرکز مهارت آموزی این سازمان به فناوری روز مجهز می‌شود.

علی اوسط هاشمی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مراکز آموزشی مهارتی جنوب آذربایجان‌غربی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با دستور رییس جمهوری در ماه‌های گذشته از محل فروش سهام تمام مراکز فنی و حرفه‌ای کشور تجهیز خواهند شد و در این راستا جلساتی برگزار و پیگیری شده است.

وی ادامه داد: این مراکز در تمامی زمینه‌های نرم‌افزاری، سخت افزاری و آموزشی مجهز می‌شوند تا بر اساس شرایط و تکنولوژی روز پیشرفت لازم صورت گیرد.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تاکید کرد: دولت توجه ویژه‌ای به بخش توسعه آموزشی دارد و باید با بهره‌گیری از این ظرفیت خود را به روز کرده و به مسائل جدید بیندیشیم.

هاشمی با اشاره به اینکه استانداردهای مهارتی کشور به ۶ هزار و ۵۰۰ استاندارد رسیده، گفت: با رونمایی از یک‌هزار استاندارد جدید، طی دهه فجر سال جاری تعداد استانداردهای سازمان‌ آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افزایش می‌یابد.

وی افزود: تمامی استانداردهای آموزشی نوین متناسب با نیازهای گروه‌های هدف و جامعه تدوین شده است.

وی ادامه داد: این استانداردها در ۶۵ گروه شغلی بزرگ فعال وجود دارد و ویژگی اصلی این رویکرد دارا بودن مسیر توسعه حرفه‌ای است زیرا نقشه راه آموزش را به کارآموزان ارائه می‌دهد.

علی اوسط هاشمی رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در دومین روز از  سفر ٢ روزه به آذربایجان‌غربی از آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای ارومیه مرکز استان و شهرستان پیرانشهر و میاندوآب بازدید کرد.

آذربایجان‌غربی یکی از استان‌های موفق در ارائه آموزش‌های مهارتی در کشور به شمار می‌رود و سالانه افزون بر هفت میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در استان ارائه می‌شود.

در حال حاضر بیش از ۶ هزار حرفه مهارتی در استان به مهارت‌آموزان، آموزش داده می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =