ملی‌پوش دوومیدانی زنان: شانس بیشتری برای کسب سهیمه المپیک ۲۰۲۴ دارم

تهران- ایرنا- رکورددار پرش با نیزه گفت: کسب رکورد ورودی بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو دشوار است اما شانس بیشتری برای بدست آوردن سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس دارم.

«مهسا میرزاطبیبی» روز یکشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا اظهار داشت: با شیوع بحران کرونا شرایط تمرین خیلی سخت شد و مدتی در منزل و پس از کاهش محدودیت‌ها در پارک‌ تمرین می‌کردم اما نمی‌توانستم تمرین تخصصی پرش با نیزه را انجام دهم. پس از باز شدن سالن تمرینات را شروع و در سه مسابقه مجازی پرش با نیزه شرکت کردم و رکوردهای خوبی زدم.

وی با اشاره به اینکه در مسابقه جایزه بزرگ شرایط خوبی نداشتم، گفت: در این رقابت‌ها نتوانستم رکوردی ثبت کنم اما با فاصله یک هفته در مرحله اول مسابقات قهرمانی باشگاه‌های کشور توانستم رکورد ۳.۷۵ متر را که متعلق به خودم بود، بزنم و با زدن ۳.۹۱ متر رکورد ایران را ارتقا دادم. این رکورد را در فضای باز ایران نداشتم و پیش از این در ترکیه زده بودم.  

رکورددار پرش با نیزه ادامه داد: در سال ۲۰۱۸ به دلیل نداشتن تجهیزات نتوانستم این رکورد را در ایران بزنم و در ترکیه آن را ارتقا دادم. متاسفانه در آن سال به دلیل نداشتن تجهیزات لازم نتوانستم به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا اعزام شوم اما امسال شرایط بهتر و امکانات بیشتر است و نیزه هم دارم. امیدوارم اتفاقات بهتری در آینده برایم بیفتد.   

وی یادآور شد: در سال‌های گذشته با تیم دانشگاه آزاد در مسابقات باشگاهی شرکت می‌کردم و امسال باشگاه پلیمر خلیج فارس در این بخش تیم‌داری و در خرید تجیهزات نیز کمک کرد.

میرزاطبیبی در پاسخ به این پرسش که با توجه به فاصله زیادی که با رکورد المپیک ۴.۷۰ متر دارید، آیا در خود می‌بینید که رکورد ورودی را کسب کنید؟ عنوان کرد: در ۲ سال گذشته به خاطر نداشتن تجهیزات از مسیر پیشرفت دور شدم اما امسال خیلی امیدوارم تا کارهای بزرگ‌تری انجام دهم و حتی رکورد ورودی المپیک را کسب کنم. هر چند که کار آسانی نیست اما امیدوارم در مسابقات آسیایی رکورد خوبی بزنم و شانس مدال داشته باشم. اگر واقع بین باشم کسب ورودی بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ غیرممکن نیست اما سخت است. در خودم می‌بینم که ورودی المپیک بعدی را کسب کنم.   

رکورددار پرش با نیزه یادآور شد: کسب نکردن سهمیه المپیک در بخش زنان در چهار سال گذشته به این دلیل است که دو و میدانی زنان را جدی نمی‌گرفتند. در دوران «مجید کیهانی» رییس اسبق فدراسیون، رکوردهای خوبی جا به جا می‌شد اما به مسابقه‌ای اعزام نمی‌شدیم. هیچ‌وقت به خواسته‌های ما اهمیت نمی‌دادند.  

وی خاطرنشان کرد: ورزشکار پرش با نیزه باید مربی و امکانات لازم چون تشک و نیزه مناسب خود را داشته باشد. موفقیت در این ورزش با تمرین بسیار و استفاده از تکنیک‌های درست مقدور است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =