سال تحصیلی بیشتر دانشجویان نوورود علوم پزشکی از بهمن آغاز می‌شود

تهران- ایرنا- معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا پذیرش دانشجویان جدید در ترم دوم (بهمن) نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته و در واقع سال تحصیلی بیشتر رشته‌های علوم پزشکی دانشجویان نوورود از بهمن ماه آغاز می‌شود.

دکتر علی اکبر حقدوست روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا در این خصوص توضیح داد: طبق روال هر ساله، حدود سه چهارم دانشجویان جدید علوم پزشکی مهرماه تحصیل خود را آغاز می کردند اما امسال این تعداد به کمتر از نصف کاهش یافته است.

وی افزود: با توجه به ادامه شیوع بیماری کرونا و رعایت شیوه نامه های بهداشتی، در ترم تحصیلی مهرماه ۹۹ دانشجویان جدید کمتری نسبت به سال گذشته، پذیرش و بخشی از پذیرش ورودی های جدید به ترم بهمن منتقل می شود و این دانشجویان تحصیل خود را از ترم دوم آغاز می کنند.

عمده دروس علوم پزشکی، غیرحضوری برگزار می‌شود

وی با اشاره به اینکه عمده دروس تحصیلی به صورت غیر حضوری برگزار می شود، بیان داشت: برخی از دوره های آموزشی دانشجویان علوم پزشکی باید به صورت عملی برگزار شود و امکان برگزاری آن به صورت غیرحضوری وجود ندارد، البته این دوره ها با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی برگزار می شود.

حقدوست به بازگشایی دانشگاه های علوم پزشکی و آغاز آموزش بالینی دانشجویان پزشکی و پرستاری اشاره کرد و گفت: در ترم تحصیلی جاری دوره هایی که ضرورت حضور ندارند به صورت مجازی برگزار می شود.

وی گفت: برخی از دوره های آموزشی مانند کارورزی دانشجویان پرستاری جزئی از دوره آموزشی آنان محسوب می شود و دانشجویان علوم پزشکی برای گذراندن دوره باید در بیمارستان ها حضور پیدا کنند.

حق دوست اضافه کرد: رویه تحصیل دانشجویان نو ورود مانند دانشجویان سال بالاتر است و تا جایی که امکان دارد دروس به شکل غیر حضوری برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =