۲۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۲
کد خبرنگار: 1028
کد خبر: 84037375
۱ نفر

برچسب‌ها

طرح برق امید در مازندران اجرایی شد

ساری - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران از اجرایی شدن طرح برق امید در استان خبر داد و از مشترکان خانگی خواست تا با مشارکت در این طرح از تخفیف صد درصدی بهای برق مصرفی بهره‌مند شوند.

به گزارش ایرنا ، طرح برق امید شکل اجرایی مصوبه هیات وزیران در باره رایگان شدن برق مصرفی مشترکان کم مصرف است که دوم شهریور ماه امسال اعلام شد.

طرح برق امید مخصوص مشترکان خانگی است و الگوهای مصرف آن نیز از عملکرد مشترکان در سال‌های گذشته استخراج شده است. بر اساس برآوردهای اولیه به طور میانگین حدود ۳۰ درصد از مشترکان برق در محدوده کم مصرف قرار دارند که می توانند از مزیت طرح برق امید بهره مند شوند.

پایش وزارت نیرو نشان می دهد که ۱۵ درصد از مشترکان برق خانگی کشور پرمصرف و ۵۵ درصد بقیه هم در محدوده " خوش مصرف " قرار دارندهستند.

طرح برق امید یا رایگان شدن مصرف برق برای ۳۰ درصد از مشترکان ارتباطی به محدوده جغرافیایی یا درآمد خانوارها ندارد ، بلکه براساس میزان مصرف برق آنها است و به همین دلیل هم شرکت توزیع برق مازندران از مشترکان خانگی خواسته است تا با شرکت در طرح برق امید ، از فرصت ایجاد شده از سوی دولت برای بهره مندی از مصرف برق رایگان استفاده کنند.
روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران منطقه ساری روز یکشنبه از قول فرامرز سپری مدیرعامل این منطقه با تشریح جزئیات طرح برق امید ، اعلام کرد : وزارت نیرو در سه سال گذشته طرح‌های تشویقی مختلفی برای عبور از پیک بار اجرا کرده است چرا که در تابستان مصرف برق افزایش بسیاری می‌یابد که باید مدیریت شود.

وی با بیان این که تمامی خانواده های مازندران از نعمت انرژی برق برخوردارند، افزود : ۷۰ درصد از مشترکان توزیع برق مازندران استان مشترکان خانگی هستند که از میان آنان مشترکان کم مصرف می توانند با رعایت الگوی مصرف از مزیت طرح برق امید استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران  منطقه ساری با اشاره به اعطای تخفیف هزینه های شهرداری و نظام مهندسی برای ساختمان هایی که بر مبنای مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان (صرفه جویی انرژی) ساخته می شوند، اظهار داشت: مشترکان می توانند جهت معرفی اخذ وام بانکی برای نصب پنل های خورشیدی متصل به شبکه در کاربری های خانگی و پرداخت سود این وام ها از محل صرفه جویی طرح برق امید بهره بگیرند.

توزیع برق مازندران دارای ۲ شرکت است که توزیع منطقه ساری یک میلیون و ۳۸۰ هزار مشترک دارد و از گلوگاه تا آمل را پوشش می دهد. ۷۰ درصد از مشترکان توزیع برق مازندران منطقه ساری مشترکان خانگی هستند.

مصرف برق مشترکان تحت پوشش شرکت توزیع برق مازندران منطقه ساری به طور میانگین در طول سال روزانه ۸۰۰ مگاوات است که این میزان در فصل گرما تا حدود سه برابر افزایش می یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha