۲۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۲
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 84037368
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۰ درصد بیماران کرونایی در قزوین زنان خانه‌دار هستند

قزوین - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین ۴۰ درصد بیماران کرونایی در استان را مربوط به زنانه خانه‌دار دانست و گفت: ۱۱ درصد بیماران را کارگران و کارمندان شهرک‌های صنعتی، ۱۱ درصد بازنشستگان و ۸ درصد را نیز مربوط به بیمارانی هستند که نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اقدامی به عمل نیاورده‌اند.

دکتر پیمان نامدار روز یکشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا، تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته با بستری شدن ۴۷ بیمار، تعداد بیماران بستری شده در مراکز درمانی استان به ۳۲۵ نفر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: بیمارستان بوعلی با ۱۸۰ بیمار بستری شده بیشترین آمار بستری شدگان بیماران کرونایی را به خود اختصاص داده و دیگر ظرفیت پذیرش بیماران جدید را از این پس نخواهد داشت.

این مسوول حوزه درمان خاطرنشان کرد: با توجه به رشد روزافزون بیماری کرونا، قرار شد تمامی بیمارستان‌های خصوصی، دولتی و تامین اجتماعی نسبت به پذیرش این نوع بیماران اقدامات لازم را به عمل آورند.

به گفته وی، در قزوین به ازای هر ۱۰۰ هزار جمعیت، ۴.۱ نفر نسبت به این بیماری در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی شهرهای قزوین، تاکستان، البرز و بویین زهرا را دارای بالاترین میزان مبتلایان به بیماری کرونا دانست و گفت: ۴۴ درصد مبتلاها به این بیماری با افراد کرونایی در ارتباط بوده، ۳۷ درصد دارای بیماری زمینه‌ای بودند، ۱۵ درصد نیز در مراسم‌های عروسی و روضه حضور داشته و ۱۵ درصد نیز به مسافرت رفته و یا از ماسک استفاده نکرده‌اند.

نامدار تصریح کرد: هم اکنونآ ۶۰ بیمار کرونایی در بخش آی سی یو بیمارستانی بستری بوده و از دستگاه‌های کمک تنفسی استفاده می‌کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین یادآور شد» از ۲۲ هزار تست صورت گرفته، ۷ هزار و ۱۱۰ مورد آن مثبت اعلام شده که با توجه به آمار ۸ درصدی کشور، قزوین در این زمینه با میانگین کشوری برابر است.

قزوین با روزهای اوج بیماری کرونا روبرو است

دکتر نامدار با بیان اینکه از ابتدای آغاز این بیماری، کادر درمانی تنها از ۱۷ اردیبهشت تا ۲۰ تیرماه سال جاری فرصت تنفس و استراحت داشتند، خاطرنشان کرد: امروز قزوین با روزهای اوج این بیماری روبرو شده و با توجه به تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در خصوص این بیماری، به نظر می رسد باید نسبت به راه اندازی دوباره نقاهتگاه و بیمارستان صحرایی اقدام به عمل آورد.

وی ادامه داد: متاسفانه قزوین یکی از چهار پلاک پرتردد مسافرت‌های بین شهری اخیر را در کشور به خود اختصاص داد و این مساله به همراه عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مراسم‌های مذهبی مناطق غیرشهری، باعث شد امروز این استان به وضعیت بحرانی قرمز برسد.

به گفته این مسوول درمانی، هرم سنی مبتلاها به ویروس کرونا امروز علاوه بر افراد مسن، متاسفانه به بانوان خانه‌دار و افراد با سن پایین‌تر نیز رسیده و به جز آبیک و آوج، تمامی مناطق و شهرهای استان در وضعیت بحرانی قرمز و نارنجی قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =