حدود ۱۳ میلیارد ریال وام به هنرمندان خراسان شمالی پرداخت شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: از ابتدای پیدایش ویروس کرونا تاکنون ۱۲ میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریال تسهیلات کرونایی به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان پرداخت شده است.

حسین فرخنده، دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان با مراجعه به سامانه کارآ برای دریافت ۴۷ میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریال تسهیلات کرونایی درخواست داده اند که یک چهارم این رقم به واجدان شرایط پرداخت شده است.

وی شمار پرونده های تشکیل شده جامعه فرهنگی و هنری برای دریافت تسهیلات کرونایی در بانک های عامل را ۳۱۱ فقره عنوان کرد و افزود: صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا تا ۳۰ شهریورماه جاری فرصت دارند که برای برخورداری از این تسهیلات نامنویسی کنند.

فرخنده، تسهیلات اعطایی در قالب این طرح را ۲۴ ماهه و با نرخ سود ۱۲ درصدی عنوان کرد و گفت: این تسهیلات در سه سقف ۱۶ میلیون تومانی برای کارفرمایان دارای کد کارگاهی، ۸ میلیون تومانی برای کارفرمایان خویش فرما و ۶ میلیون تومانی برای آزادکاران فاقد بیمه پرداخت می شود.  

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری، فعالیت در این حوزه بسیار کاهش یافته که این امر موجب ضرر و زیان فعالان این بخش شده است.

وی با قدردانی از همکاری مدیران عامل بانک های استان، از آنان خواست به پرداخت تسهیلات کرونا به هنرمندان شتاب دهند.  

۷۹ رسته از فعالان زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشمول طرح دریافت تسهیلات کرونا می شوند.  

خراسان شمالی از اوایل مردادماه وارد وضعیت قرمز کرونایی شده که هنوز نتوانسته از این شرایط رهایی یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =