۲۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۸
کد خبرنگار: 1421
کد خبر: 84037355
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار رئیس پلیس فتا کیش به والدین

کیش-ایرنا- رئیس پلیس فتا کیش در خصوص افزایش میزان استفاده فرزندان و پایین آمدن سن استفاده کنندگان از فضای مجازی به والدین هشدار داد مراقبت بیشتری از فرزندان خود داشته باشند.

سرهنگ "محمدرضا رضایی" اظهار داشت: با آغاز سال تحصیلی جدید که با ویروس منحوس کرونا همراه است، فرزندان به ناچار مجبور به استفاده از اینترنت برای فراگیری دروس خود هستند و این مهم تأثیر زیادی بر حفظ سلامتی فرزندان و دور ماندن آنها از بیماری شایع این روزها دارد ولی از سویی می تواند زمینه ساز بیماریهای جسمی به دلیل استفاده زیاد از اینترنت و برخی مشکلات، جرایم و آسیب های دیگری شود که در دنیای مجازی روز به روز در حال رشد و افزایش است.

وی افزود: اعتیاد اینترنتی، دسترسی دانش آموزان به محتوای های نامناسب سن آنها، خریدهای ناموفق اینترنتی و گرفتار شدن در دام کلاهبرداران سایبری نمونه ای از این آسیب هاست.

رضایی ضمن هشدار به والدین در خصوص استفاده فرزندانشان از فضای مجازی، تأکید کرد: بهترین راهکار برای جلوگیری از ایجاد مشکلات برای فرزندان در فضای مجازی بالا بردن سطح دانش و آگاهی های والدین در خصوص آسیب های این فضااست. ضمن اینکه اختصاص یک دستگاه هوشمند (گوشی، تبلت، رایانه) مشترک با سایر اعضای خانواده می تواند کارساز باشد.

وی درپایان با تأکید بر خدمات رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطر نشان کرد: کیشوندان می توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا هر گونه مشاوره و راهنمایی را به صورت آنلاین دریافت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =