فرماندار آستارا: دهیاران با ساخت و ساز غیرمجاز مقابله کنند

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا از دهیاران این شهرستان خواست، با همکاری دستگاه‌های متولی با هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی ملی و خارج از محدوده طرح‌های هادی روستاها مقابله کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز یکشنبه در جلسه دهیاران بخش مرکزی آستارا در فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: ساخت و ساز و مقاوم سازی واحدهای مسکونی در روستاها باید مطابق قانون انجام شود و اطلاع از وضعیت ساخت و سازها در روستاها بر عهده دهیاران است.

وی بیان کرد: مشکلات روستاها در بخش های اقتصادی، بهداشتی، خدماتی و عمرانی بصورت مستمر بررسی و در این راستا کارگروه هایی با بهره گیری از توان دستگاه های اجرایی تشکیل شود.

وی ادامه داد: دهیاران به عنوان بازوان اجرایی دولت، در عمل به ماموریت کاری خود کوتاهی نکنند و تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی به مطالبات اهالی روستاها در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار شهرستان آستارا گفت: مدیریت پسماند از شاخص‌های ارزیابی عملکرد مقامات محلی است و دهیاران در این راستا تلاش مضاعفی انجام دهند.

 صابر ادامه داد: تعداد بیشتری از خانوارهای شهر آستارا در تفکیک زباله از مبدا مشارکت می کنند اما زباله ها در روستاها به درستی تفکیک نمی شود.

وی ادامه داد: بخشداران، دهیاران با اجرای کارگاه های آموزشی در مساجد و مدارس به نهادینه کردن فرهنگ تفکیک زباله اقدام کنند و مشارکت روستائیان و سازمان های مردم نهاد ضروری است.

توکل مافی بخشدار مرکزی آستارا هم در این جلسه گفت: ۱۶ هزار و ۷۰۰ نفر در ۳۱ روستای این بخش ساکن هستند و از این تعداد ۱۸ روستا دارای دهیاری و مابقی فاقد دهیاری است.

وی افزود: دهیاران از روند پیشرفت طرح های عمرانی در روستاها بازدید و تسریع اجرای آنها را به صورت جدی از دستگاه های مرتبط پیگیری کنند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۶۲ روستا در ۲ بخش مرکزی و لوندویل در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =