سال تحصیلی جدید دانشگاه چمران اهواز در سایه کرونا

اهواز – ایرنا - معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز در خصوص نحوه آغاز سال تحصیلی جدید و نوع آموزش در این دانشگاه با توجه به شرایط کرونا توضیح داد.

دکتر علیرضا جلیلی فر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: دانشگاه شهید چمران اهواز از۲۲ شهریورماه نیمسال اول سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را برای دانشجویان در حال تحصیل به صورت مجازی آغاز کرده است.

وی افزود: سامانه ها در طول تابستان تقویت شده و تمام دروس بر روی سه سامانه مجازی تعریف شده است و دروس عملی نیز به صورت مجازی بر روی این سامانه ها  ارائه می‌شود.

جلیلی فرادامه داد: در مورد دانشجویانی که پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی دارند با تایید استاد راهنما، رییس دانشکده و معاونت آموزشی خوابگاه به شکل محدود با رعایت شیوه نامه ستاد استانی کرونا در اختیار دانشجویان قرارمی‌گیرد که فعالیت تحقیقاتی خود را انجام دهند.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز بیان کرد: برای دانشجویان نوورود نیز براساس ابلاغ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ازهفته دوم تا پایان آبان ماه یعنی به مدت سه هفته کلاس‌ها به صورت حضوری است و می‌توانند از خوابگاه استفاده کنند اما ادامه تحصیل آنها در همین نیمسال به صورت مجازی صورت می‌گیرد.

وی اظهار داشت: ظرفیت خوابگاهی دانشگاه شهید چمران اهواز حدود پنج هزار نفر است و تعداد دانشجویان نوورود  نیز حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر است که تعداد زیادی خوابگاه نیاز ندارند پس تعداد ورودی‌های جدید نیازمند به خوابگاه حدود یک هزار و ۲۰۰ نفری است در نتیجه با رعایت شیوه نامه های ستاد کرونا می‌توانیم فضای خوابگاهی را در اختیار آنها قرار دهیم.

جلیلی فر گفت: در حال حاضر ۱۴ هزار نفر در دانشگاه شهید چمران اهواز مشغول تحصیل هستند که آمار دانشجویان تازه وارد سه هزار و ۵۰۰ نفر است.

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، براساس آخرین آمار موجود، خوزستان دارای چهار شهر با وضعیت قرمز، سه شهر با وضعیت نارنجی، هشت شهر با وضعیت زرد و ۱۳ شهر با وضعیت سفید از لحاظ شیوع کرونا است .
دکتر ابول نژادیان افزود: در حال حاضر وضعیت شهرهای آبادان، بهبهان، آغاجاری و امیدیه از نظر شیوع کرونا قرمز هستند ‌ که این افزایش شهرهای قرمز برای ما نگران کننده است.

مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اهوازازآغاز فصل پاییز و همزمان شدن بیماری کرونا و آنفلوآنزا ابراز نگرانی کرده اند.

به گفته سرپرست مرکز بهداشت خوزستان شیوع ۲ ویروس آنفلوآنزا و کرونا با هم می‌تواند اثر تشدید کننده داشته باشند و بیماری را شدت ببخشند که خطرناک است از این رو به گروههای پرخطر توصیه شده واکسن آنفلوآنزا را حتما تزریق کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =