حرکت به سوی استارتاپ‌ها در حوزه کشاورزی ضرورت امروز است

مشهد- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: حرکت به سوی استارتاپ‌ها در حوزه کشاورزی و تولید محصولات ضرورت امروز است و برای ادامه فعالیت نیاز به بستری داریم که آن بستر فناورانه استارتاپها هستند که می‌توانند دغدغه‌های ما را برطرف سازند.

محمدرضا اورانی روز یکشنبه در نشست نقش استارتاپ‌ها در توسعه کشاورزی افزود:ما نمی‌توانیم حوزه تولید را فناورانه کنیم ولی در حوزه بازار، سنتی عمل نماییم در این بین چیزی که می‌تواند رضایتمندی تولید کننده و مصرف‌کنندگان را در پی داشته باشد و واسطه‌گری را از بین ببرد استارتاپ ها هستند.

وی با بیان این که برای توسعه و ساماندهی بخش کشاورزی به تعاونیها و تشکیل زنجیره‌ تولید نیاز داریم ادامه داد: ما به عنوان جهاد کشاورزی با بخش خصوصی و تعاونیها شریک و مکمل هم هستیم و نمی‌توانیم بدون حضور بخش خصوصی قدرتمند و توانمند در عرصه کشاورزی پیش برویم و سیاست های دولت را اجرا کنیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: ما باید در استان و شهرستانها دست به دست هم دهیم و با هم افزایی و استفاده از ظرفیتهای یکدیگر بتوانیم در توسعه بخش کشاورزی گامهای موثر برداریم.
اورانی افزود: ما باید از تشکیل شرکتهای استارتاپ حمایت کنیم و آنها را در جلسات تصمیم سازی و تصمیم گیری مشارکت دهیم.
وی اضافه کرد: استان خراسان رضوی در محصولات مزیت‌دار زراعی و باغی تشکل فعالی ندارد و همین امر باعث می‌شود صدای تولید کنندگان به مسوولان نرسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =