استاندار چهارمحال و بختیاری: تعطیلی نهادها بدون مجوز ستاد کرونا ممنوع است

 شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: هرگونه تعطیلی نهادها، مراکز و اعمال محدودیت در فعالیت اصناف بدون مجوز ستاد استانی کرونا ممنوع است.

اقبال عباسی روز یکشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا افزود: هر تصمیمی در خصوص تعطیلی واحدها و مراکز و اعمال محدودیت در فعالیت بازار و دستگاه‌های خدمات‌رسان با تصمیم ستاد کرونا است و این تصمیم با امضای رییس دانشگاه علوم پزشکی به مسئولان مربوطه ابلاغ می‌شود.

وی در خصوص فعالیت مدارس در مناطق مختلف استان نیز گفت: حضور در مدارس از همان زمان بازگشایی اختیاری اعلام شد اما تمامی مدارس موظف هستند با ارائه خدمات مناسب از جمله حضور به موقع و منظم معلمان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خدمت آموزش حضوری دانش‌آموزان باشند.

عباسی تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص دانش‌آموزان استثنایی کمیته‌ای متشکل از شورای مدرسه، مدیرآموزش و پرورش شهرستان، فرماندار و نماینده دانشگاه علوم پزشکی تشکیل و با سرکشی از روند فعالیت و نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این مدارس در خصوص آموزش حضوری یا مجازی این دانش‌آموزان تعیین تکلیف کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری، برگزاری نماز جمعه در استان را منوط به اعلام نظر دانشگاه علوم پزشکی دانست و گفت: بر اساس شرایط موجود و اعلام نظر دانشگاه علوم پزشکی چنانچه برگزاری نماز جمعه در مناطق قرمز استان امکانپذیر نیست این نظر به دفتر سیاستگذاری ائمه جمعه استان اعلام شود.

عباسی با تاکید بر مدیریت فضای مجازی در خصوص شایعات پیرامون ویروس کرونا و تصمیمات گرفته شده در ستاد کرونا، اظهار داشت: کمیته رصد فضای مجازی با هدف تبیین صحیح تصمیمات گرفته شده و خنثی کردن اخبار نادرست در دانشگاه علوم پزشکی تشکیل شود و در این میان از ظرفیت پلیس فتا نیز می‌توان استفاده کرد.

وی همچنین نسبت به افزایش ۳۶درصدی ثبت‌نام دانش‌آموزان کلاس اولی در این استان واکنش نشان داد و گفت: باید دلیل این افزایش چشمگیر بررسی و در جلسه بعدی ستاد آموزش و پرورش استان اعلام شود.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =