عضو جریان صدر: اهانت به پیامبر (ص) نوعی جنگ فراگیر علیه اسلام است

بغداد – ایرنا – رییس پیشین کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق و از رهبران جریان صدر در واکنش به اهانت به پیامبر اسلام در نشریه فرانسوی تاکید کرد که تکرار اهانت به ساحت مقدس حضرت محمد (ص) نوعی جنگ فراگیر علیه اسلام و مسلمانان جهان است.

«حاکم الزاملی» روز یکشنبه در گفت وگوی اختصاصی ایرنا با بیان این مطلب افزود که نخستین بار نیست که غرب مرتکب این گونه اهانت ها به ساحت پیامبر بزرگ اسلام (ص) می شود بلکه قبل از آن، با آتش زدن قرآن کریم، به دین اسلام و جوامع اسلامی هم اهانت کرده است.
وی تکرار این اهانت را نوعی جنگ فراگیر علیه اسلام و جوامع مسلمان دانست و اظهار کرد: هدف از این توهین ها فتنه انگیزی بین کشورها و ملت ها است.
این رهبر جریان صدر ادامه داد: متاسفانه برخی از کسانی که اقدام به آتش زدن قرآن کریم کرده اند، از افراد منتسب به کلیسا هستند.
الزاملی افزود که نوعی جنگ فراگیر در غرب علیه اسلام و جوامع مسلمان آغاز شده که هدف آن تخریب چهره اسلام است. 
به گفته وی، شکل گیری و انتشار گروه های تروریستی مانند القاعده و داعش و بسیاری از تشکل های افراطی در کشورهای اسلامی از سوی غرب در سال های اخیر با هدف ارائه چهره ای خشن از اسلام بوده است.
این عضو برجسته جریان صدر افزود که اغلب این تشکل های تروریستی که تحت نام اسلام مرتکب جرم و جنایت می شوند در واقع گروه هایی هستند که سازمان های اطلاعاتی مرتبط با آمریکا، انگلیس، فرانسه و دیگر کشورها، آنها را ایجاد کرده اند.
وی تاکید کرد که هدف از این سیاست ها تنها ارائه چهره ای غیر انسانی و خشن از اسلام است.
الزاملی با انتقاد از سخنان «امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه که در واکنش به تصاویر کاریکاتور اهانت آمیز «شارلی ابدو» آن را آزادی بیان خوانده است ابراز تاسف کرد که برخی رهبران اروپایی این گونه اهانت ها را به منزله آزادی بیان تعبیر کرده اند.
وی گفت که این در حالی است که در سرزمین های اسلامی مسیحیان، یهودیان و دیگر اقلیت های دینی و مذهبی با کمال احترام زندگی می کنند بدون اینکه کسی متعرض باورهای دینی آنها شود.
الزاملی تاکید کرد که ما در جوامع اسلامی با صهیونیسم جهانی و رژیم اسراییل و افراط گرایی مخالفیم اما پیروان ادیان یهودی، مسیحیان و دیگر ادیان و مذاهب محترم هستند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha