دستگاه‌های اجرایی برتر جشنواره شهید رجایی در استان بوشهر معرفی شدند

بوشهر- ایرنا- جشنواره شهید رجایی در استان بوشهر روز یکشنبه با معرفی دستگاه‌های اجرایی برتر به کار خود پایان داد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر در این آیین گفت: در جشنواره شهید رجایی دستگاه‌های اجرایی  در ۱۰۸ شاخص عمومی و ۸۷۰ شاخص اختصاصی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

علی درویشی افزود: به طور مانگین هر دستگاه در ۱۵ شاخص مورد ارزیابی قرار گرفت و در این بین دستگاه‌‏هایی نیز در ۵۰ شاخص عملکرد آنها مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در مجموع دستگاه‌‏ها نسبت به سال گذشته عملکرد قابل قبول تری از خود برجای گذاشتند که این خدمت رسانی مطلوب باید در طول سال از سوی دستگاه‏‌ها تداوم داشته باشد.

رئیس سازمان مدییت و برنامه ریزی عنوان کرد: در حوزه شاخص‎های عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت با ایجاد یکهزار و ۸۳۷ فرصت شغلی و سرمایه‎گذاری ۷۴ هزار میلیارد ریال در بخش صنعت و در بخش اختصاصی نیز کانون پرورش فکری کودکان به لحاظ اقدام‎های صورت گرفته برای برخورداری مناطق محروم و کم برخوردار استان از خدمات فرهنگی به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

درویشی ادامه داد: همچنین در شاخص تخصصی اداره کل امور مالیاتی نیز به واسطه تحقق بیش از ۱۰۰ درصدی درآمدهای مالیاتی به عنوان دستگاه برتر معرفی شد.

وی افزود: در گروه تولیدی و خدماتی اداره کل دامپزشکی به لحاظ کاهش کانون‎های بیماری و در گروه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی نیز اداره کل آموزش و فنی و حرفه‌ای استان بوشهر به لحاظ اقدام‌‏های برجسته در زمینه گسترش و ارتقای مهارت آموزی به عنوان برتر دست پیدا کردند.

درویشی اظهار کرد: در گروه سلامت و رفاه اجتماعی نیز اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دانشگاه دانشگاع علوم پزشکی استان بوشهر  به لحاظ کسب رتبه برتر در جذب اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایر به عنوان دستگاه برتر معرفی شد.

وی افزود: در گروه عمومی و قضایی نیز اداره کل ثبت احوال استان به لحاظ احراز رتبه دوم کشوری در ثبت نام کارت ملی هوشمند رتبه برتر را به خود اختصاص داد.

درویشی ادامه داد: در گروه زیربنایی و توسعه زیرساخت نیز شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تکیل فاضلاب بافت تاریخی و افزایش ظرفیت آب شیرین کن بوشهر از ۱۰ هزار به ۲۲ هزارو ۵۰۰ مترمکعب در روز و اداره کل راهداری و حمل و نقل نیز به لحاظ جوان ترین ناوگان اتوبوسی و اجرای آسفالت‎های حفاظتی به عنوان‏‎های برتر دست یافتند.

وی گفت: در حوزه ارتباط با رسانه نیز اداره کل استاندارد استان بوشهر و در بخش انتصاب بانوان نیز اداره کل انتقال خون با انتصاب بانوان به میزان ۶۵ درصد حائز رتبه‌‏های برتر شدند.

درویشی اظهار داشت: در شاخص بیشترین میزان ارتقا امتیاز نیز اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر به لحاظ تقلیل  زمان صدور احکام مستمری بگیران از ۲۰ به ۱۰ روز، رشد ۲۱ درصدی بیمه شدگان اختیاری و ارائه خدمات دفترچه بیمه درمان به صورت غیرحضور به عنوان دستگاه برتر انتخاب شد.

وی گفت: در شاخص بهبود فضای کسب و کار نیز اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر به لحاظ راه‎اندازی پرداخت الکترونیکی دستگاه‏‌های اجرایی و حذف چک‌‎های فیزیکی از ساز و کار بانک و تشکیل ستاد سرمایه‎گذاری استان بوشهر به عنوان دستگاه برتر معرفی شد.

در این آئین همچنین از خانواده‌های شهیدان مدافع سلامت استان بوشهر نیز تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =