شهرک صنعتی خصوصی حق واگذاری زمین خارج از محدوده را ندارد

زنجان- ایرنا - استاندار زنجان گفت: شهرک صنعتی خصوصی تنها حق واگذاری زمین‌هایی را دارد که طبق قانون اختیار داده شده و حق واگذاری زمین خارج از محدوده این مجموعه را به هیچ وجه ندارد.

فتح الله حقیقی روز یکشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: شهرک صنعتی خصوصی در صورت تخلف باید به قانون پاسخگو باشد که طی جلسه آینده دبیرخانه ستادتسهیل و رفع موانع تولید موظف است گزارشی از موضوع یاد شده به همراه اشخاص مد نظر نیز در این خصوص ارائه کند که این موضوع مصوبه جلسه تلقی می شود.

وی اظهار داشت: اگر زمینی در این شهرک به هر میزان فروخته شده باشد باید در اسرع وقت آن را به هیات امنا واگذار کند و در این خصوص نباید هیچ تعللی به خرج داده شود.

حقیقی با بیان اینکه با توجه به تغییر مدیریتی در شرکت شهرک های صنعتی استان طی مدت ۲۰ روزه باید تمامی زمین های این بخش تعیین تکلیف و به عبارتی شناسنامه دار شوند، افزود: بر این اساس باید در این شناسنامه ابعاد زمین، میزان واگذاری ها و در صورت واگذاری چه میزان آن به بهره برداری رسیده است مشخص شود.

استاندار زنجان ادامه داد: علاوه بر آن باید دلیل عدم بهره برداری از زمین های واگذار شده تحت نظر شهرک های صنعتی استان به طور تفصیلی " قطعه به قطعه " مشخص شود چرا که  این موضوع اهمیت ویژه ای دارد.

وی اضافه کرد: بر این مبنا در صورت وجود اشکالاتی طبق گزارش ارائه شده از سوی شرکت شهرک های صنعتی استان تصمیم لازم اتخاذ خواهد شد.

حقیقی ادامه داد: همه فرمانداران استان موظفند جلسات تسهیل و رفع موانع تولید زیر مجموعه ستاد تسهیل استانی را هر ۲ هفته یکبار تشکیل دهند افزود: فرمانداران  با چنین جلساتی بر پروژه های کوچک متمرکز شده و نتایج حاصل از آن را به دبیرخانه ارسال کنند که موارد و چارچوب ها مشخص و گزارش ها ارائه خواهد شد.

 استاندار زنجان با تاکید بر اینکه هدف از تشکیل چنین جلساتی تسهیل و رفع موانع تولید و امید آفرینی در استان است ادامه داد: در زمان حاضر کشورمان در شرایط نامناسب اقتصادی و اعمال تحریم های ناجوانمردانه دشمنان قرار دارد و بر این مبنا باید رفع موانع تولید در اولویت قرار گیرد.

وی اضافه کرد: مسوولات استان به صورت میدانی نسبت به بازدید از واحدهای تولیدی مشکل دار اقدام کرده و بنابراین باید خود مدیر متولی امر به دلیل اشراف به قانون در این جلسات حضور داشته باشند تا نسبت به رفع موانع اقدام شود.

حقیقی با اشاره به وضعیت پرداختی تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی نیز گفت: این مهم مقرر بود که طی هفته آینده انجام بگیرد و به دلیل بروز برخی ناهماهنگی ها به زودی محقق و به تکمیل پروژه های زیرساختی منجر خواهد شد.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: امروز طی بازدید از پنج شرکت تولیدی در خرمدره مسائل و مشکلات آنان از سوی مدیران متولی مورد بررسی قرار گرفت که در این میان یکی از شرکت ها به تولید امکانات اولیه پزشکی و جراحی می پردازد و این اقدام ارزشمندی محسوب می شود و دیگری شرکتی دانش بنیان است که امیدواریم با رفع موانع به پویایی لازم برسند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =