نماینده دبیرکل سازمان ملل با آیت الله سیستانی دیدار کرد

بغداد - ایرنا - نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق امروز (یکشنبه) با آیت الله «سید علی سیستانی» مرجع عالی‌قدر این کشور، دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های عراق، «جنین هنیس پلاسخارت» در نجف اشرف با این مرجع عالی دینی دیدار و گفت وگو کرده است.
پلاسخارت به عنوان نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق، تنها مقام بین‌المللی است که آیت الله سیستانی حاضر است با او دیدار و گفت وگو کند.
هنوز در باره اهداف این دیدار و محورهایی که قرار است پلاسخارت با آیت الله سیستانی بحث و گفت وگو کند، گزارشی منتشر نشده است.
نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق پیش این در بحبوبه اعتراضات اجتماعی اکتبر 2019 تا فوریه 2020 در یازدهم نوامبر 2019 با آیت الله سیستانی دیدار و پیرامون اوضاع عراق با او بحث و گفت وگو کرد.
این مرجع عالی‌قدر عراق در آن برهه از مهمترین حامیان اعتراضات مسالمت‌آمیز برای ایجاد تغییرها و انجام اصلاحات در کشور بود و از تظاهرکنندگان مسالمت‌آمیز خواست که خشونت‌گرایان را از صفوف خود دور کرده و بر مطالبات به حق خود اصرار  ورزند.
در زمان حاضر، مساله انتخابات زودهنگام پارلمانی و بحث و جدل‌هایی که در خصوص تقسیم حوزه‌های انتخابیه و استفاده از کارت الکترونیکی برای دادن رای، از مسائل مورد مناقشه در عراق است.
در همین حال نمایندگی سازمان ملل در عراق، به مسائل انسانی بازگرداندن آوارگان ناشی از جنگ با تروریسم به شهرهای خود و حمایت از قانون خشونت در خانواده و همچنین آغاز عملیات بازسازی در کشور اهتمام ویژه می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =