۲۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۸
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 84037280
۰ نفر

برچسب‌ها

قطار شورانشینان تویسرکان در ایستگاه بلاتکلیفی

همدان- ایرنا- بازار داغ رفت و برگشت اعضای شورای اسلامی شهر تویسرکان از حد طبیعی فراتر رفته و اوج این تغییرات حتی از حواشی فوتبال امروز کشور هم پیشی گرفته است.

ماه‌ها از اختلاف نظرها بین اعضای شورای اسلامی شهر تویسرکان سپری و در این مدت وضعیت شورا دستخوش تغییرات متعدد شده، به طوریکه بسیاری از مطالبه‌های مردم زمین مانده است و یا در بلاتکلیفی بسر برد.

با این حال شورای شهر تویسرکان از بهمن ماه گذشته تا تیرماه امسال روال طبیعی را طی کرد و به گفته شهروندان تویسرکانی، دوره طلایی را در حال تجربه کردن داشت که البته عمری کوتاه را به منصه ظهور گذاشت.

ماجرای اختلاف‌ها، بازار استعفا و خروج برخی اعضا خواسته یا ناخواسته باعث شد تا شورای اسلامی شهر تویسرکان به سوژه خبری در استان همدان تبدیل شود.

در واقع خانه امید مردم در آبادانی و پویایی شهر تویسرکان در این سال‌ها همواره به کشمکش‌های سیاسی، اجرایی و مدیریتی تبدیل شد و روبه ویران گری سرسپرد.

صدرنشین تغییرات در کشور

شورای اسلامی شهر تویسرکان در دوره پنجم را باید صدرنشین تغییرات در کشور نامید چرا که در این مدت بارها شاهد آمد و رفت‌ها برای نشستن بروی صندلی تصمیم گیری پارلمان محلی این شهر بودیم.

شورای اسلامی شهر تویسرکان در دوره پنجم را باید صدرنشین تغییرات در کشور نامید چرا که در این مدت بارها شاهد آمد و رفت‌ها برای نشستن بروی صندلی تصمیم گیری پارلمان محلی این شهر بودیم.

استعفای سید امراالله میرزاجانی و خروج علی باقری از بدنه کابینه هفت نفره پارلمان شهری تویسرکان شروع تغییرات گسترده بود.

با استعفای میرزاجانی، مریم مرادیه نفر اول علی‌البدل شورای شهر تویسرکان وارد این کابینه شد و طولی نکشید که این عضو علی البدل همراه با محمد شاهرخی دیگر عضو شورا از سمت خود استعفا کردند.

با پذیرش استعفای این ۲ عضو، درویشی و مجتبایی دیگر اعضای علی البدل شورا وارد این کابینه شدند اما با گذشت ۶ ماه از فعالیت این ۲ عضو، حالا مرادیه و شاهرخی خواهان بازگشت به جمع شورانشینان هستند.

در واقع شورای پنجم تویسرکان در این مدت ۱۰ تغییر را در بدنه خود دیده است که به نوعی رکورد در کشور محسوب می‌شود.

این شورا متشکل از هفت نفر است که در حال حاضر مازیار عبدی، مسعود حمیدیان، علی اشرف پیری و فتانه شاه محمدی عضو قطعی به شمار می‌روند و ۲ صندلی دیگر همچنان منتظر رای نهایی برای هرگونه تغییر است.
 
بهار خدمت پس از تغییرات

استعفای مریم مرادیه و محمد شاهرخی در بهمن ماه سال قبل اگرچه خبر ساز شد اما به گفته شهروندان و برخی نزدیکان شورا، آرامش را به این مجموعه بازگرداند تا در فضای همدلی و تعامل بتوانند در مسیر خدمت به مردم قدم بردارند.

عضو شورای اسلامی شهر تویسرکان در این باره گفت: پنجم بهمن ماه سال قبل شاهرخی و مرادیه استعفای خود را به شورا تقدیم کردند و هفتم همین ماه استعفای آنان با اکثریت رای به تصویب رسید.

پنجم بهمن ماه سال قبل محمد شاهرخی و مریم مرادیه استعفای خود را به شورا تقدیم کردند و هفتم همین ماه استعفای آنان با اکثریت رای به تصویب رسید.

مازیار عبدی افزود: این مصوبه پیرامون استعفای ۲ عضو شورا از سوی هیات تطبیق نیز مورد تایید قرار گرفت و مجتبایی و درویشی ۲ عضو علی البدل شورا جایگزین شدند که فصلی نو در ایجاد آرامش و خدمت در شورا را مهیا ساخت.

وی بیان کرد: این تغییرات در کمترین مدت فعالیت مجدد، نه تنها روند پیگیری مطالبات مردم را سرعت بخشید بلکه علاوه بر رضایتمندی شهروندان، دستاوردهای ماندگار را به دنبال داشت.  

به گفته عبدی، برگزاری جشنواره شهروند نمونه، توسعه سطح زیباسازی محیط شهری، اجرای طرح‌های ترافیکی در خیابان پرتردد پارک نبوت، بسترسازی‌های فنی در راه‌اندازی طرح پایش سراسری شهری و ایجاد سامانه اورژانس خدمات شهری بخشی از اقدام‌های انجام شده در ۶ ماه از فعالیت شورا پس از تغییرات بود.

بازگشت حاشیه به شورا

این عضو شورا که پیشتر ریاست آن را برعهده داشت، یادآور شد: شاهرخی و مرادیه پس از گذشت ۶ ماه از استعفا باردیگر خواستار بازگشت به بدنه اصلی پارلمان این شهر شدند و این مساله آغاز دوباره حواشی در راس مدیریت شهری بود.

عبدی خاطرنشان کرد: این ۲ عضو مستعفی با طرح شکایت در هیات حل اختلاف خواستار بازگشت می‌شوند و این در حالیست که دبیرخانه این هیات در وزارت کشور با نادیده گرفتن قوانین مبنی بر ضرورت دعوت از طرفین موضوع شکایت، دستور به بازگشت این ۲ تن می‌دهد.

وی افزود: براساس تبصره ذیل ماده هفت قانون شوراها، هیچ عضوی نمی‌تواند بیشتر از ۶ ماه به هر دلیلی غایب در جلسات شورا باشد اما هر ۲ عضو مستعفی بهمن سال ۹۸ استعفا دادند و تا سیزدهم مردادماه امسال که از سوی فرماندار جهت بازگشت دوباره به شورا معرفی شدند، مشمول منع حضور می‌شوند.

این عضو شورای شهر تویسرکان گفت: برای روشن شدن این وضعیت در سه نوبت از استانداری درخواست استعلام لازم از وزارت کشور را مطرح کردیم اما تاکید بر اجرای رای شورای حل اختلاف داده شد.

وی اضافه کرد: با این حال ۲ عضو مستعفی شورا اصرار به بازگشت دارند و از سوی دیگر چگونه می‌شود ۲ عضو فعلی شورا را بیرون گذاشت.

در انتظار رای دیوان عدالت اداری

این عضو شورای اسلامی شهر تویسرکان در ادامه گفت:  در حال حاضر پرونده شکایت در دیوان عدالت اداری در حال بررسی است و رای نهایی به زودی اعلام می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر تویسرکان:  در حال حاضر پرونده شکایت اعضای شورای شهر تویسرکان در دیوان عدالت اداری در حال بررسی است و رای نهایی به زودی اعلام می‌شود.

عبدی با طرح این سوال که اگر حکم دیوان عدالت اداری صادر شد و رای هیات مرکزی حل اختلاف را نقض کرد چه باید کرد؟ خواستار تدبیر اندیشی از سوی مدیریت ارشد استان شد و افزود: منتظر صدور رای از سوی دیوان عدالت اداری هستیم و معتقدم فرمانداری تویسرکان باید تا این زمان اجازه بدهد شورا با همین شکل اداره شود.

عبدی خاطرنشان کرد: متاسفانه در ماه‌های اخیر هیچ واکنشی را از سوی مسوولان شاهد نبوده‌ایم و امیدوارم مدیریت ارشد استان با تدبیر لازم به این حواشی خاتمه دهد.

وی افزود: به طور قطع رای دیوان عدالت اداری در راس انجام قرار دارد و منتظر صدور رای نهایی هستیم منتهی بهتر است مدیران ارشد استان نیز مجموعه مدیریت شهرستان تویسرکان را در حل این مساله یاری دهند.

تعطیلی ۲ ماهه شورای شهر تویسرکان

حال نزدیک به ۲ ماه از تعطیلی شورای اسلامی شهر تویسرکان سپری می‌شود و با گذشت سال سوم از دور پنجم این شورا، می‌بایست دهه نخست شهریورماه جاری هیات رییسه، رییس و نایب رییس این شورا طی رای گیری انتخاب می‌شدند.

با این حال مدت اعتبار قانونی مازیار عبدی رییس این شورا به پایان رسید و از سوی دیگر فاقد هیات رییسه قانونی است.

در واقع شورای شهر تویسرکان هم اکنون با این وضعیت در آستانه انحلال قرار گرفته و هیچ اقدامی برای اصلاح آن انجام نشده است.

بی تردید تداوم این روند نه تنها باعث بلاتکلیفی مردم در تدوین و اجرای مصوبه‌های قانونی می‌شود بلکه ضررهای غیرقابل جبران را به چهره پایتخت گردوی ایران زمین وارد می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =