ثبت‌نام متقاضیان راه‌اندازی کسب و کارهای خانگی در آذربایجان‌غربی آغاز شد

ارومیه- ایرنا- رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان‌غربی گفت: ثبت‌نام از متقاضیان راه‌اندازی کسب وکارهای خانگی به همت این نهاد با ظرفیت ۵۰۰ نفر در استان آغاز شد.

امین رستم زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام اینکه این طرح با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرا می شود، اظهار کرد: شرایط متقاضیان ثبت‌نام در طرح، داشتن حداقل ۱۸ سال سن، بومی بودن در استان محل ثبت‌نام، اشتغال نداشتن به صورت تمام‌وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی است.

 وی افزود: علاقمندان به راه اندازی کسب و کارهای خانگی می توانند با مراجعه به سایت inhb.ir نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم‌ها و اطلاعات مربوط اقدام کنند.

وی با اعلام اینکه ثبت نام تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت، بیان کرد: متقاضیان پس از ثبت‌نام، غربال‌گری و راستی آزمایی می‌شوند.

رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: پس از پیاده‌سازی قابل قبول الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در ۹ استان با ظرفیت ۲۰ هزار نفر به صورت پایلوت طی سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸، این طرح در ۳۱ استان کشور به منظور کمک و رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور تعمیم داده می شود.

وی در خصوص فاز اول طرح الگوی نوین مشاغل خاگی اظهار کرد: فاز اول طرح با شناسایی ۲۱ رسته شغلی و ثبت نام ۶ هزار و ۱۰۰ متقاضی اولیه و شناسایی چهار هزار و ۵۰۰ متقاضی اصلی با موفقیت به اتمام رسید و در فاز دوم این طرح به بیش از ۱۰ هزار ۷۰۰ نفر به ساعت کارگاه‌های آموزشی و عملی و مشاوره رایگان ویژه متقاضیان مشاغل خانگی ارائه شد.

وی ادامه داد: در فاز سوم این طرح  نیز با شناسایی ۲۵ تسهیل‌گر در رسته‌های مختلف، یک هزار و ۶۹۸ نفر طی مراحل اتصال به بازار و بنگاه‌های بالا دستی، سه هزار و ۶۳۸ نفر ارائه خدمات هدایت و مشاوره جهت ارتقای کمیت و کیفیت محصولات خانگی، ۱۰ متقاضی مرحله برندسازی و استانداردسازی،  ۲ هزار و ۴۵۷ متقاضی مرحله تنظیم برنامه های تولید و فروش را طی کرده اند.

مشاغل خانگی نقش موثری در رشد تولید و کمک به چرخه اقتصادی کشور برعهده دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =