اهدای عضو جوان ملایری به چهار بیمار زندگی دوباره بخشید

همدان- ایرنا- رییس مجمع خیران سلامت ملایر گفت: اعضای بدن زن ملایری به چهار بیمار نیازمند پیوند، اهدا شد و به این بیماران زندگی دوباره بخشید.

عباس آذرهمایون روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مرحومه«آمنه نظری»۲۷ ساله به علت تصادف دچار مرگ مغزی شد و با رضایت خانواده، قلب، کبد و ۲ کلیه وی به چهار بیمار اهدا شد.

وی افزود: این بانوی جوان اهل و ساکن روستای دهنوآورزمان ملایر، به علت تصادف در بیمارستان امام حسین(ع) بستری بود که روز گذشته/شنبه/ پس از تایید مرگ مغزی برای اهدای عضو به بیمارستان سینای تهران منتقل شد.

رییس مجمع خیران سلامت ملایر بیان کرد: مرحومه نظری ششمین اهدا کننده عضو در این شهرستان است که پیکر وی امروز/یکشنبه/ در روستای محل زندگی‌اش به خاک سپرده ‌شد.

آذرهمایون ادامه داد: از ابتدای امسال پنج مورد اهدای عضو در این شهرستان صورت گرفت که این زن جوان ملایری ششمین اهداکننده سال‌جاری در ملایر و هشتمین در استان همدان است.

وی با بیان اینکه امسال از هشت مورد اهدای عضو در استان همدان، ۶ مورد مربوط به ملایر است، آن را نشان از فرهنگ بالای مردم این شهرستان در اهدای عضو و نجات جان هم‌نوع خود دانست و گفت: فرهنگ اهدای عضو بیماران مرگ مغزی در ملایر نهادینه شده و در این زمینه دارای رتبه برتر در غرب کشور هستیم.

رییس مجمع خیران سلامت ملایر همچنین به تلاش‌های انجام شده در راستای صدور کارت اهدای عضو، ترویج فرهنگ اهدای عضو، دفن رایگان اهدا کنندگان در آرامستان بهشت هاجر، تجلیل و بازدید از خانواده‌های اهداکننده عضو و دعوت از آنان در آیین‌های مختلف اشاره و از این عمل انسان‌دوستانه خانواده نظری قدردانی کرد.

از ابتدای امسال تاکنون هشت مورد اهدای عضو در استان همدان انجام شده که ۶ مورد مربوط به شهرستان ملایر است.

تاکنون بیش از سه هزار نفر در ملایر کارت اهدای عضو دریافت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =