آغاز رای گیری انتخابات استانداران و نمایندگان شوراهای محلی در ۸۳ منطقه روسیه

مسکو - ایرنا - رای گیری انتخابات برای ۱۸ استاندار و نمایندگان شوراهای محلی و نیز شماری از نمایندگان دومای روسیه در ۸۳ جمهوری و استان این کشور آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه، امروز (یکشنبه) روز اصلی و سوم رای گیری انتخابات سران مناطق، نمایندگان شوراهای محلی و شماری از نمایندگان دومای روسیه است و این انتخابات به استثنای سن پترزبورگ و جمهوری کاباردینو بالکاریا (در منطقه قفقاز شمالی روسیه) در همه مناطق این کشور پهناور جریان دارد. 

کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه به خاطر شیوع همه گیر ویروس کرونا در این کشور امسال تصمیم گرفت انتخابات سران مناطق، نمایندگان شوراهای محلی و دومای روسیه را در سه روز برگزار کند و دو روز نخست (جمعه و شنبه) به صورت رای دادن از راه دور و نیز حضوری بود و امروز نیز فقط با حضور در حوزه های رای گیری برگزار می شود. 

امروز در انتخابات، استانداران ۱۸ استان روسیه برگزیده می شوند.

بر اساس اطلاعات کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه، نزدیک به ۱۷۱ هزار نامزد برای تصدی کرسی های شوراهای محلی و تعدادی از کرسی های دومای روسیه ثبت نام کردند که بیش از ۱۶۲ هزار نفر تایید شدند و نزدیک به هشت هزار نفر رد صلاحیت شدند. 

  این افراد برای تصدی بیش از ۷۸ هزار کرسی شوراهای محلی با یکدیگر رقابت می کنند.

در چهار منطقه روسیه شامل استانهای کورسک، یاروسلاو، پنزا و جمهوری تاتارستان، انتخابات میاندوره ای دومای روسیه برگزار می شود. 

 تاکنون بالاترین میزان حضور مردم در انتخابات شوراهای محلی در استان بلگورود با ۴۰.۳ درصد و پایین ترین سطح حضور رای دهندگان به نمایندگان شوراهای محلی در جمهوری کومی گزارش شده است که ۱۶.۸۹ درصد بوده است.   

بالاترین میزان حضور مردم در انتخابات استانداران نیز در منطقه خودمختار یهودیان گزارش شده که ۶۶.۸ درصد بود و پایین ترین میزان حضور مردم در رای گیری در استان کاستروما بود که ۱۶.۱۲ درصد گزارش شده است.

انتظار می رود رای گیری ساعت ۲۰ یکشنبه به وقت مسکو به پایان برسد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =