استاندار ایلام: طرح پلاک‌گذاری در راستای کنترل قاچاق دام باید اجرایی شود

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام با تاکید بر اجرای طرح پلاک‌گذاری دام ها به منظور مبارزه با قاچاق، گفت: با این اقدام خروج غیرمجاز دام در استان کنترل خواهد شد.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز یکشنبه در نشست ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز استان با موضوع قاچاق دام اظهار داشت: تاکنون تنها حدود سه درصد از دام های استان پلاک کوبی شده اند و باید با برنامه ریزی و زمان بندی دقیق نسبت به پلاک کوبی مابقی دام های استان با سرعت عمل مناسب اقدام لازم صورت گیرد.

وی با تاکید بر تسریع در پلاک کوبی دام هی در راستای جلوگیری از قاچاق افزود: دستگاه های مرتبط با دامداران و عشایر، خدمات خود را منوط به پلاک کوبی دام ها ارائه کنند.

استاندار ایلام با اشاره به مزیت های طرح پلاک کوبی دام های استان یادآور شد: با اجرای این طرح خروج غیرمجاز دام در استان کنترل خواهد شد.

سلیمانی دشتکی همچنین خواستار برنامه‌ریزی برای فروش دام مازاد دامداران و عشایر استان شد و گفت: باید مازاد دام عشایر و دامداران استان مشخص شود تا بتوانند دام مازاد خود را با شرایط خاص به فروش برسانند.

وی بیان کرد: با توجه به فصل کوچ عشایر و تردد برخی از عشایر و دام ها از مناطق مرزی بحث انسداد مرزی در استان ایلام به جد در حال پیگیری بوده و با اعتبارات مصوب سال جاری و همکاری وزارت نفت اقدامات خوبی در این زمینه صورت خواهد گرفت.

در این نشست مصوب شد تا 2 هفته آینده برنامه ای برای پلاک گذاری از طرف امور عشایری، دادگستری و نیروهای امنیتی طراحی شده و برای فروش دام مازاد نیاز عشایر نیز برنامه منظم ارائه شود و دام های قاچاق توقیف شده در استان در اختیار اداره املاک تملیکی قرار گیرد.

بر اساس گزارش ارائه شده توسط مسوولان ذی ربط حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار راس دام در استان وجود دارد که تاکنون ۶۵ هزار راس از آنها پلاک گذاری شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =