۵۰۰ میلیون تومان سرانه بهداشتی به حساب مدارس خراسان جنوبی واریز شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۵۰۰ میلیون تومان سرانه بهداشتی روز شنبه بیست و دوم شهریور ماه به حساب مدارس استان واریز شد.

محمدعلی واقعی روز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی که به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در محل استانداری خراسان جنوبی برگزار شد، افزود: علاوه بر این در روز شنبه بیست و دوم شهریور، مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان برای تفکیک آب خوری‌ها و مرمت سرویس‌های بهداشتی به حساب مدارس استان واریز شده است.

وی از تخصیص ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای خرید ملزومات بهداشتی به آموزش و پرورش استان خبر داد و گفت: ملزومات مورد نیاز مدارس در حال خریداری است که از اول مهر ماه، با توجه به سرانه جمعیت دانش‌آموزی، بین شهرستان‌ها و مناطق استان توزیع خواهد شد.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اختصاص سهمیه ۳۱۰ نفری به آموزش و پرورش استان در آزمون استخدامی عنوان کرد: این رقم در سال گذشته ۱۵۴ نفر بود.

پرداخت پاداش پایان خدمت ۸۹۰ فرهنگی بازنشسته

وی با بیان اینکه پاداش پایان خدمت ۸۹۰ فرهنگی بازنشسته استان پرداخت شده است افزود: طرح «آبا» با هدف آشتی با آموزش، شناسایی و جذب افراد بازمانده از تحصیل جامعه هدف در استان اجرا می‌شود.

واقعی گفت: ۸۰ درصد دانش‌آموزان دختر و پسر استان در دوره‌های مختلف تحصیلی در مدارس و برگزاری کلاس‌های درس حضوری با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری‌های اجتماعی مشارکت فعال داشتند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، وی با اشاره به ارتقای ۸۲ درصدی توسعه زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مدارس استان در تابستان سال جاری با مشارکت استانداری و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان افزود: پیش بینی می‌شود این میزان تا پایان شهریور ماه سال جاری به ۹۰ درصد افزایش یابد.

۱۶۵ هزار دانش‌آموز سه دوره ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم از (۱۵ شهریور) سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را در ۲ هزار و ۷۳۲ مدرسه استان خراسان جنوبی آغاز کردند و این آمار بدون احتساب نوآموزان پیش دبستانی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =