صدور مجوزهای ساخت و ساز اطراف فرودگاه گیلان مدیریت شود

رشت – ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان خواستار مدیریت صدور مجوزهای ساخت و ساز اطراف فرودگاه سردار جنگل رشت از سوی دستگاه های اجرایی مربوطه شد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل فرودگاه گیلان به ایرنا،علی اوسط اکبری مقدم در بازدید از پروژه های در دست اجرای این فرودگاه ،ضمن تاکید بر ضرورت کنترل ساخت و ساز در حریم این فرودگاه به توسعه فرودگاه و موانع آن اشاره و تصریح کرد: با توجه به طرح جامع فرودگاه رشت و اهمیت آن به عنوان زیرساخت توسعه گیلان لازم است مدیران حوزه های مربوطه دقت نظر بیشتری در صدور مجوزهای ساخت و ساز اطراف فرودگاه رشت داشته باشند و در توسعه فرودگاه با افق آینده نگری اهتمام ویژه داشته باشند.
وی ضمن قدردانی از مدیران ارشد شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران،به لزوم اتمام پروژه های این فرودگاه در زمان پیش بینی شده تاکید و بیان کرد: استانداری گیلان نیز با بهره گیری از دستگاه های ذیربط استان، همگام با پیشرفت پروژه زهکشی، درخصوص لایروبی رودخانه های عبوری و تخصیص انشعاب برق مورد نیاز پروژه اقدام خواهد کرد.
سرپرست اداره کل فرودگاه گیلان نیز در این بازدید به اهمیت اجرای طرح جامع فرودگاه سردار جنگل رشت که به تایید مدیران ارشد شرکت فرودگاهها و استانداری گیلان رسیده است اشاره و خاطرنشان کرد:توسعه فرودگاه سردار جنگل رشت به توسعه همه جانبه گیلان کمک خواهد کرد.
 سید محسن میرحسینی افزود: اگر حرایم فرودگاه رشت رعایت نشود،شاهد عدم اجرای طرح جامع از جمله تطویل باند و عوامل پروازی خواهیم بود و اگر این اتفاق بیافتد نمی توانیم از ظرفیت هوانوردی و غیرهوانوردی فرودگاه سردار جنگل رشت بهره ببریم.
وی اضافه کرد: توسعه فرودگاه سردار جنگل رشت همزمان با توسعه سایر شقوق حمل و نقل ترکیبی گیلان ضرورتی اجتناب ناپذیر است و نیازمند توجه ویژه مدیران ارشد استان و نمایندگان محترم گیلان در مجلس شورای اسلامی است تا زیرساخت های مورد نیاز برای رونق هرچه بیشتر صنعت هوانوردی در استان فراهم شود.
پروژه های در دست اجرای فرودگاه سردار جنگل رشت ، از جمله زهکشی و استریپ سازی سطوح پروازی و همچنین نصب سامانه جدید ILS از محل اعتبارات شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران،در حال اجرا است که مورد بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان قرار گرفت .

فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران  و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید. فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال - جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مساحت کل آن به ۲۲۰ هکتار می رسد؛ ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است. 

در مواقع معمول  تعداد ۱۰۲ سورتی پرواز داخلی در هفته از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به مقاصد تهران، مشهد،کیش،تبریز،شیراز، اصفهان، بندرعباس، عسلویه و اهواز انجام می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =