ازبکستان و ترکمنستان برای میزبانی مذاکرات بین افغان ها اعلام آمادگی کردند

تهران- ایرنا- خبرگزاری اسپوتنیک روسیه روز یکشنبه از دوحه گزارش داد که وزیران امور خارجه دو کشور ازبکستان و ترکمنستان از آمادگی کشورهای خود برای میزبانی مذاکرات بین افغان ها خبر داده‌اند.

به گزارش ایرنا، اسپوتنیک افزود: عبدالعزیز کامل اف وزیر امور خارجه ازبکستان و رشید مردوف وزیر خارجه ترکمنستان، پیشنهاد میزبانی گفت وگوهای بین افغانستانی در کشورهایشان را دادند.

مردوف و کامل اف این خبر را از طریق ویدئو کنفرانس و در جریان آغاز گفت وگوهای بین افغان ها در دوحه، پایتخت قطر اعلام کردند.

کامل اف گفت: مایلم بار دیگر بر آمادگی ازبکستان برای میزبانی یک دور از مذاکرات بین افغان ها در شهر زیبای سمرقند تأکید کنم.

وزیر امور خارجه ترکمنستان نیز وعده حمایت کشورش از توسعه فرایند صلح در افغانستان را داد و همچنین تأکید کرد که ترکمنستان همیشه خواهان حل مسائل کشور همسایه (افغانستان) از طریق سازوکارها و از مجاری سیاسی و دیپلماتیک بوده و آماده تسهیل فرایند مذاکرات صلح بین افغان ها است.

به گزارش ایرنا مذاکرات بین افغانستانی صلح دیروز/شنبه پس از چند ماه تأخیر در دوحه پایتخت قطر آغاز بکار کرد و براساس گزارش‌ها قرار است مذاکرات رسمی روی موضوعات اصلی صلح روز دوشنبه آغاز شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =