شهرستان جوانرود در وضعیت زرد قرار گرفت

کرمانشاه- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان جوانرود از قرار گرفتن این شهرستان در وضعیت زرد از نظر شیوع کرونا خبر داد و گفت: از اول شهریور تاکنون ۲۰ نمونه آزمایش داشتیم که ۶ مورد آن مثبت بوده است.

دکتر مولود حسینی روز یکشنبه  در جلسه ستاد کرونا شهرستان جوانرود، استفاده از ماسک، توجه به دستورالعمل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، ضدعفونی و گندزدایی اماکن عمومی و حمل و نقل شهری و برون شهری، نظارت بر مهد کودک ها و مدارس، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی در نمازهای جمعه و جماعات را از مهمترین توصیه ها برای جلوگیری از شیوع کرونا عنوان کرد.

فرماندار جوانرود نیز با بیانه اینکه مردم باید رعایت پروتکل های بهداشتی و زدن ماسک را جدی بگیرند، گفت: اگر مردم این شهرستان دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند و حضور در اجتماع را به حداقل نرسانند، وضعیت در این شهرستان پیچیده و دشوار خواهد شد.

رستگار یوسفی تاکید کرد: مردم حتما توجه کنند که با رفتن به سفرهای غیرضرور تنها به جابجایی ویروس کرونا اقدام می کنند و از این رو برای قطع زنجیره انتقال این ویروس باید از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.

یوسفی خاطرنشان کرد: رعایت موازین بهداشتی و زدن ماسک در نمازجمعه و جماعات، نظارت مستمر بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس و مهدکودک ها، فروشگاه‌های عمده، الزامی شدن ماسک در ادارات و اماکن عمومی  و... برای پیشگیری از ویروس کرونا باید مدنظر قرار گیرد.
وی یادآورشد: تمامی کارمندان در شهرستان ملزم به زدن ماسک هستند و از پذیرش ارباب رجوع بدون داشتن ماسک در سطح ادارات نیز جلوگیری می شود.

امام جمعه جوانرود هم با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: باید فرهنگ رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه نهادینه شود.

ماموستا ملا احمد فخری افزود: ما باید بپذیریم که ویروس کرونا تا مدتی با ما خواهد بود و برای صیانت از سلامت خود و عزیزانمان باید موازین بهداشتی را جدی بگیریم و با مسوولان و کادر درمان همکاری کنیم.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.