رایانه‌های بلااستفاده در اختیار مدارس خراسان جنوبی قرار می‌گیرد

بیرجند - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: رایانه‌های بلااستفاده دستگاه‌های اجرایی با هدف کمک به آموزش هنرآموزان، به‌روزرسانی سیستم‌ها با کمترین هزینه و برگشت دادن آنها به چرخه استفاده و بهره‌برداری به کارگاه‌های هنرستان‌های استان واگذار می‌شود که بسیار ارزنده است. 

ناصر خوش خبر روز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی درخصوص دستور کار واگذاری رایانه‌های بلااستفاده دستگاه‌های اجرایی به کارگاه‌های هنرستان‌های استان افزود: به منظور تمکین دستگاه‌ها از این موضوع، اقدامات لازم صورت خواهد گرفت. 

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش، محور اصلی در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و حتی امنیتی است، به همین جهت مورد عنایت ویژه شخص استاندار قرار دارد.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: با تقویت آموزش و پرورش می‌توان به تحکیم پایه‌های توسعه در همه زمینه‌ها کمک کرد، به همین دلیل آموزش و پرورش و رفع نیازهای این حوزه نیازمند نگاه ویژه است.

وی ضمن مطلوب خواندن اقدامات صورت گرفته در اجرای پروژه بازگشایی مدارس در ۱۵ شهریور، متذکر شد: همه حوزه‌ها باید در راستای رفع مشکلات موجود به ویژه در شرایط فعلی، آموزش و پرورش را همراهی کنند تا دانش‌آموزان بتوانند در کمال سلامت و امنیت خاطر در کلاس درس حضور پیدا کنند. 

خوش خبر با اشاره به شیوه‌های آموزشی تعریف شده برای سال تحصیلی جدید گفت: مشکلات شبکه شاد باید در اسرع وقت مرتفع شود تا دانش‌آموزان و معلمان بتوانند هرچه بهتر از این ظرفیت، بهره‌برداری کنند.

وی از معرفی هزار و ۶۰۰ دانش‌آموز کم بضاعت به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات کم‌بهره خرید تبلت یا گوشی هوشمند گفت و افزود: شرایط بهره‌مندی همه دانش‌آموزان از امکانات آموزشی باید فراهم شود تا هیچ کسی از تحصیل باز نماند. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی سپس از طرح «آبا» طرح آموزش دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل گفت و با اشاره به آمارهای عنوان شده از ۸۴۰ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل یا ترک تحصیل کرده استان در دوره‌های اول و دوم متوسطه اظهار داشت: با فراهم آوردن شرایط لازم در استفاده از فضای مجازی، شبکه شاد، تلویزیون، ظرفیت نهادهای حمایتی و حتی تأمین تجهیزاتی همچون تبلت و گوشی هوشمند باید فرصت بازگشت این افراد به کلاس‌های درس و ترغیب آنها به ادامه تحصیل فراهم شود. 

وی به تجربه سیستان و بلوچستان به عنوان استان پایلوت مجری طرح آبا اشاره کرد و گفت: با استفاده از تجربه این استان و احصا و بازشناسی ضعف‌های موجود و موانع پیش روی کار، می‌توان از تکرار موارد انحرافی جلوگیری کرد و بازدهی کار را بالا برد.

خوش خبر ادامه داد: با توجه به شرایط موجود و نگرانی برخی خانواده‌ها از حضور فرزندان خود در کلاس‌های درس، بهتر این است که کار را از یک منطقه که بیشترین فراوانی دانش‌آموز بازمانده از تحصیل را دارد، شروع کنیم تا وضعیت استقبال افراد از کلاس‌ها احصا شود و در صورت مطلوب بودن شرایط، کلاس‌ها در دیگر مناطق نیز تشکیل شوند. 

وی گفت: در راستای تحقق این برنامه می‌توان با استفاده از ظرفیت مساعدت و همکاری فرمانداران، در هر شهرستان یک مکان را برای بهره‌برداری دانش‌آموزان تجهیز کرد. 

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی در این نشست که با حضور تمامی اعضا برگزار شد، طی گزارش مبسوطی درخصوص پروژه بازگشایی مدارس به حضور بیش از ۸۰ درصد دانش‌آموزان استان در کلاس‌های درس اشاره شد و اینکه تاکنون صد درصد معلمان و ۹۴ درصد دانش‌آموزان به عضویت شبکه شاد درآمده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =