یک فوریت طرح الزام شهرداری تهران برای میزبانی اجلاس سازمان جهانی گردشگری تصویب شد

تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران یک فوریت طرح «الزام شهرداری تهران برای میزبانی دهمین اجلاس سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۱ میلادی ( ۱۴۰۰ شمسی) در تهران» را تصویب کردند.

به گزارش ایرنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در دویست و سی و ششمین جلسه خود بررسی طرح الزام شهرداری تهران برای میزبانی دهمین اجلاس سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۱ میلادی (۱۴۰۰ شمسی) در تهران را در دستور کار قرار دادند.

«حسن خلیل‌آبادی»، رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران به عنوان پیشنهاد دهنده طرح اظهار داشت: این طرح اهمیت بالایی دارد و اگر اجرایی شود، شهرداری را ملزم به میزبانی از اجلاس‌های سازمان گردشگری می‌کند.  

وی افزود: سال گذشته با حضور در این رویداد پیشنهاد دادیم تهران به عنوان میزبان مجمع سازمان جهانی گردشگری باشد و از این پیشنهاد نیز استقبال شد.  

خلیل آبادی با تاکید براینکه تهران مقصد گردشگری نیست، عنوان کرد: شهرهایی که روی گردشگری آن‌ها برنامه‌ریزی شده، به مقصدی برای گردشگران تبدیل شده، این در حالی است که تهران حداکثر امکانات گردشگری را دارد و از نظر تنوع فرهنگی و گردشگری بسیار غنی است.  

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورا با اشاره به میراث ارزشمند و تاریخی تهران، ری و تجریش و رویدادهای تاریخی رخ‌داده در پایتخت، عنوان کرد: جاذبه‌های تهران برای گردشگران جذابیت دارد، اما با وجود هزینه هایی که شهرداری در راستای بهبود وضعیت گردشگری شهر تهران داشته، همچنان نتیجه مطلوب حاصل نشده است.  

وی با تاکید بر اینکه برای وضعیت گردشگری پایتخت برنامه‌ریزی لازم نشده‌است، تصریح کرد: حوزه گردشگری و درآمدهای حاصل از آن را فراموش کرده و تنها به کسب درآمد از طریق نفت پرداخته‌ایم، در حالیکه از طریق این حوزه به درآمد پایدار می‌رسیم.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورا با تاکید بر اینکه یکی از راه‌هایی که در حوزه گردشگری می‌توانیم به نتیجه دلخواه برسیم، میزبانی و شرکت در رویدادها است، عنوان کرد: پیشنهاد می‌کنم امسال میزبانی دهمین اجلاس سازمان جهانی گردشگری را عهده دار شویم، چرا که با اهمیت دادن به حوزه گردشگری انواع هنرها در شهر ظهور می‌یابد و خلاقیت و زیست پذیری مطلوب را نیز شاهد خواهیم بود.

در نهایت اعضای شورای شهر تهران یک فوریت طرح «الزام شهرداری تهران برای میزبانی دهمین اجلاس سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۲ الی ۲۰۲۱ میلادی ( ۱۴۰۰ شمسی) در تهران» را با ۱۵ رای موافق تصویب کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =