عوامل آموزشی نباید دانش‌آموزان را به عدم حضور در مدرسه ترغیب کنند

سنندج - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: عوامل اجرایی، آموزشی و تربیتی مدارس نباید تحت هیچ شرایطی دانش آموزان را برای عدم حضور در کلاس درس ترغیب و تشویق کنند.

رشید قربانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ۱۵ شهریور که مدارس به صورت رسمی بازگشایی شده، مدارس استان فعال و تمام عوامل اجرایی و آموزشی برابر برنامه هفتگی در مدارس حضور یافته و به دانش‌آموزان خدمات‌رسانی می‌کنند.

وی افزود: اولویت ما در آموزش و پرورش، آموزش حضوری است در کنار آموزش‌های حضوری با تدابیر مسوولان و دست‌اندرکاران امر، آموزش به روش‌های دیگر از جمله تلویزیونی، آموزش در بستر شاد و فضای مجازی و تولید محتوای آموزشی و بسته‌های یادگیری نیز در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان اضافه کرد: در صورت عدم استقبال والدین، اجبار و الزامی برای حضور دانش‌آموز در مدرسه وجود ندارد و با هماهنگی اولیا و عوامل مدرسه، آموزش جایگزین تعریف خواهد شد ولی در هر شرایطی آموزش، دانش‌آموزان حتی خارج از کلاس و مدرسه باید در کنترل و مدیریت باشد.

وی یادآور شد: توصیه ما آموزش حضوری و استفاده از کلاس درس است ضمن اینکه هیچ مدرسه و عوامل اجرایی و آموزشی و تربیتی نباید تحت هیچ شرایطی دانش آموزان را برای عدم حضور در کلاس درس و مدرسه ترغیب و تشویق کرده و در این خصوص بستر سازی کنند.

قربانی تاکید کرد: باید دانش آموزان برای آموزش حضوری و بهره‌گیری از فرصت کلاس‌های تشکیل شده تشویق و ترغیب شوند و در این فرآیند نباید مدارس تعطیل شوند چون سایر روش‌های آموزشی جای آموزش حضوری را نمی‌گیرد و باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که آموزش‌های حضوری به صورت منسجم پیگیری شود.  

مدارس استان کردستان همزمان با سراسر کشور از روز شنبه ۱۵ شهریور در مقاطع مختلف تحصیلی فعالیت خود را در قالب سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ آغاز کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =