بهسازی کاروانسرای بدشت شاهرود با ۲.۵ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد

شاهرود- ایرنا- رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود گفت: عملیات بهسازی کاروانسرای تاریخی بدشت با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آغاز شد.

حمید رضا حسنی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هزینه‌های این کار از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان سمنان تامین شد.

وی در باره جزییات این کار هم گفت : پی‌بندی، رفع خطر از طاق‌ها و تویزه‌ها، اجرای طاق و تویزه، سبک‌سازی بام و انجام کاهگل، دیوار چینی، نما چینی، بندکشی و دیگر مرمت‌های  در این  بنای تاریخی  انجام می‌شود.

حسنی با بیان اینکه کاروانسرای بدشت از بناهای دوره صفویه است، تصریح کرد: این بنای تاریخی با شماره ۱۹۹۳ در تاریخ ۱۶/۱/۱۳۷۷ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شاهرود ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده سعی می شود مرمت و بهسازی این بنا تا پایان فصل پاییز به اتمام برسد.

این کاروانسرا در روستای بدشت و در حاشیه کمربندی شرق شاهرود قرار دارد.

شهرستان شاهرود در زمینه‌های مختلف گردشگری از جمله گردشگری عرفانی و طبیعی از قابلیت‌های ویژه ای برخوردار است. این شهرستان بیش از ۱۵۰ اثر تاریخی در فهرست میراث ملی کشور دارد که از این تعداد، ۶۴ اثر مربوط به بناها و محوطه های تاریخی، ۷۳ تپه تاریخی و ۱۳ اثر معنوی است.

شهرستان شاهرود ۲۲۰ هزار جمعیت و ۵۳ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =