ترامپ، فرماندار نوادا را به زمینه سازی برای تقلب در انتخابات متهم کرد

تهران-ایرنا- دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، فرماندار ایالت نوادا را « مزدور خواند » و با متهم کردن « استیو سیسولاک» به زمینه سازی برای تقلب در انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور گفت که این فرماندار دموکرات تلاش دارد وی و حامیانش را ساکت کند و نمی‌توان به سیسولاک در نظارت بر رای‌گیری پستی اعتماد کرد.

به گزارش ایرنا، روزنامه واشنگتن تایمز گزارش داد ترامپ در گردهمایی شنبه شب خود این ادعا را مطرح کرد و خطاب به شرکت کنندگان در این گردهمایی گفت: فرماندار شما بشدت تلاش کرد تا از برگزاری مراسم امشب جلوگیری کند.

فرماندار نوادا محدودیت هایی را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا وضع کرده که از جمله آنها جلوگیری از تجمع بیش از ۵۰ نفر است. گردهمایی ترامپ در خارج از فرودگاه این ایالت برگزار شده و ظاهرا هزاران نفر در آن شرکت داشتند و فاصله اجتماعی رعایت نشده است.

ترامپ فرماندار نوادا را به استفاده از شیوههای مختلف برای جلوگیری از گردهمایی کارزار انتخاباتی اش متهم کرد و او را «مزدور» توصیف کرد.

کارزار انتخاباتی ترامپ همچنین از یک قاضی فدرال خواسته از اجرای قانونی در نوادا که به دلیل همه گیری کرونا برگه های رای را از طریق پستی برای رای دهندگان ارسال می کند، جلوگیری کند.

ترامپ بارها درباره اقداماتی که به ادعای او باعث تقلب و آسیب به انسجام انتخابات می شود هشدار داده است.

ترامپ گفت فرماندار نوادا کسی است که باید به او در ارسال میلیون ها رای اعتماد کنیم آیا آنها را به مناطق دموکرات نشین ارسال خواهد کرد. آنها تلاش می کنند در انتخابات تقلب کنند.

ترامپ بارها در کارزار انتخاباتی خود از جو بایدن نامزد دموکرات ها انتقاد کرده و او را بایدن خواب آلود توصیف کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا در کمپین نوادا درباره بایدن گفت: او نمی داند زنده است یا نه.

ترامپ هیلاری کلینتون نامزد پیشین دموکرات ها را نیز به باد انتقاد گرفت و موضوع ایمیل های او را پیش کشید که در انتخابات قبلی موضوع تحقیقات دادستان ها را تشکیل می داد. این تحقیقات پس از آن آغاز شد که معلوم شد کلینتون از ایمیل شخصی اش به عنوان وزیر امور خارجه وقت برای امور دولتی استفاده کرده است.

ترامپ گفت: این اقدام او عواقب دارد وکلای او باید کلینتون را زندانی کنند.

مسئول ویژه تحقیقات روسیه موضع تبانی کمپین او با مقامات روس در انتخابات سال ۲۰۱۶ را بررسی کردند و بعد از دو سال تحقیقات که هزینه ای ۳۲ میلیون دلاری داشت به این نتیجه رسید که  شاهدی برای اثبات چنین تبانی ای وجود ندارد.

ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ در نوادا شکست خورد و انتظار دارد در انتخابات ۲۰۲۰ جایگاه حمایتی خود را دوباره احراز کند. ترامپ خواستار بازگشایی کشور در دوران همه گیری کرونا است اما فرماندار نوادا محدودیت هایی را در این ایالت وضع کرده است.

انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر برابر با ۱۳ آبان برای تعیین رئیس جمهور و معاون او تشکیل خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =