۳۰ میلیارد تومان برای طرح‌های بنیاد علوی در سرپل‌ذهاب هزینه می‌شود

قصرشیرین- ایرنا- مدیرعامل شرکت اسکان ایران بنیاد علوی گفت: این شرکت برای اجرای طرح‌های عمرانی، خدماتی، گردشگری، آموزشی، کشاورزی و ساخت و ساز در شهرستان سرپل‌ذهاب ۳۰ میلیارد تومان هزینه می‌کند.

«وحید خاوه ای» روز یکشنبه در حاشیه بازدید طرح های مصوب بنیاد علوی در سرپل ذهاب، افزود: بنیاد علوی بیش از ۱۰ پروژه عمرانی، خدماتی، گردشگری، آموزشی، کشاورزی، ساخت و ساز، سهولت در دسترسی آب شرب در بخشی از روستاها در مجموع با ۳۰ میلیارد تومان در شهرستان سرپل ذهاب انجام داده و یا در دست اقدام دارد.

وی اظهار داشت: ایستگاه پمپاژ آب روستای چفته، زهکشی اراضی روستاهای آینه، جلالوند، کوییک و گل خاطر که براثر سیل و زلزله تخریب شده بود، بازسازی و تعمیر کانال آب سنگی و بتنی روستاهای سرابگرم و زعفران به تعداد ۵۰۰ بهره بردار برای مصارف کشاورزی از پروژه های مصوب بنیاد علوی در سرپل ذهاب است.

مدیرعامل شرکت اسکان ایران بنیاد علوی گفت: تکمیل آسفالت و محوطه سازی بازارچه تیله کوه که به صورت مستقیم و غیرمستقیم تاثیر زیادی در معاملات اقتصادی شهرستان دارد و لوله گذاری به مسافت ۱۰ کیلومتر و ساخت مسکن برای مجتمع آب شرب تپه «راراخان» که در مجموع حدود یک هزار و ۱۰۰ تن از نعمت آب شرب برخوردار خواهند شد از دیگر پروژه های مهم بنیاد علوی به شمار می رود.

خاوه ای ادامه داد: تامین آب شرب بخش قلعه شاهین، تامین آب شرب مجتمع سرقلعه و جگیران، تعمیر جاده دسترسی به آبشارپیران و ساخت یک باب مدرسه ی راهنمایی از اقدام های مهم بنیاد علوی در روستاهای شهرستان سرپل ذهاب است که از قبل آن ها خانوارهای زیادی منتفع می شوند.

وی بیان کرد: تجهیز سه سالن فنی و حرفه ای برای جوانان جویای کار شهرستان، ایجاد نمازخانه و سرویس بهداشتی در محل آثار باستانی و گردشگری طاق گرا از دیگر پروژه های مصوب بنیاد علوی است.

شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با کشور عراق، هشت دهستان و ۲۲۶ روستا دارد.