۲۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۳
کد خبرنگار: 2173
کد خبر: 84037105
۰ نفر

برچسب‌ها

ژاپن از مریخ و قمرهای آن عکاسی می‌کند

تهران-ایرنا- سازمان فضایی ژاپن با همکاری شرکت پخش ژاپن (NHK )قصد دارند در سال ۲۰۲۴ با استفاده از دوربین‌هایی که وضوح ۸K دارند از مریخ و قمرهای این سیاره عکاسی کنند.

به گزارش پایگاه اینترنتی اطلس نیوز، اکنون این ٢ سازمان  برای ماموریت «اکتشاف قمرهای مریخ » (MMX) مشغول ساخت یک دستگاه دوربین با کیفیت بسیار بالا (Super Hi-Vision Camera) هستند. این دوربین از اطراف سیاره سرخ، تصاویری با کیفیت ۸K ثبت خواهد کرد.

قرار است فضاپیمای MMX در سال ۲۰۲۴ به فضا پرتاب خواهد شد و در سال ۲۰۲۵ در مدار سیاره مریخ قرار خواهد گرفت.  دولت ژاپن در ماه فوریه اجازه انجام ماموریت MMX را صادر کرد. هدف این ماموریت بررسی شرایط دو قمر کوچک مریخ به نام «هایفوبوس» و «دیموس» است. آنها در فاصله ای بسیاری نزدیک نسبت به مریخ، به دور این سیاره می چرخند؛  بطوری که دیموس در فاصله سه هزار و ٧٠٠ مایلی از سطح سیاره سرخ به دور آن می چرخد. چنین مسافتی معادل یک درصد فاصله زمین تا ماه است.

فضاپیمای «اکتشاف قمرهای مریخ » (MMX) علاوه بر دوربین با کیفیت، ۱۱ ابزار علمی دیگر همراه خود به مریخ می برد تا نمونه ای از قمر فوبوس نیز جمع آوری کند.  دوربین یاد شده نیز تصاویری بسیار دقیق از قمرهای مریخ می گیرد و به زمین راسال می کند.   این فایل ها در یک دستگاه ضبط فایل در فضاپیمای MMX، ذخیره می شود و به زمین بازمی گردند.

ماموریت «اکتشاف قمرهای مریخ » (MMX) در صورت موفقیت آمیز بودن، اولین سفر با بازگشت به مریخ خواهد بود. جنبه دیگر این مأموریت در نظر گرفتن احتمال تاسیس پایگاه انسانی در آینده در مریخ است. فضاپیمای MMX با بازدید از مریخ و قمرهای آن، فناوری‌های مورد نیاز برای ورود و فرار از گرانش مریخ را نشان خواهد داد. علاوه بر این، این فضاپیما، تشعشعی را که با آن روبرو می‌شود، ارزیابی می‌کند که برای ماموریت‌های آینده به مریخ مفید است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =