۲۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۲
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 84037098
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح  تفصیلی خمین نیازمند بازنگری جدی است

خمین - ایرنا - فرماندار خمین گفت: طرح تفصیلی مرکز این شهرستان به دلیل بی توجهی به تقسیمات کشوری در گسترش محدوده شهری، نیازمند بازنگری جدی است.

«احمد طهرانی» روز یکشنبه در نشست بررسی طرح هادی روستاهای باباکا، کوکه و اسفنجه از توابع شهرستان خمین افزود: شهرداری خمین باید بازنگری طرح جامع این شهر را تهیه و پیشنهادات خود در خصوص توسعه را اعلام کند.

وی با بیان  اینکه طرح هادی روستایی  باید در مدت یک ماه تهیه و به شورای امور زیربنایی برای تصویب ارسال شود، اظهار داشت: به دلیل قرار گرفتن روستای باباکا در محدوده شهری در طرح تفصیلی این شهر و نداشتن دهیار، امکان اجرای طرح هادی روستایی در این روستا وجود ندارد.
فرماندار خمین ادامه داد: بی توجهی مسئولان وقت نسبت به روستاهای کوکه، اسفنجه و باباکا در تهیه طرح تفصیلی خمین پذیرفته نیست چراکه چالش‌های این بی توجهی شهرستان را با پیامدهای اجتماعی مواجه کرده است.
طهرانی افزود: گسترش حریم شهری باید براساس نقطه سرزمینی تهیه شود تا برای آینده مشکلی برای روستاهای خمین ایجاد نشود.
مدیرکل دفتر فنی استانداری استان مرکزی نیز با اشاره به اینکه ماهیت طرح‌های جامع و تفصیلی برنامه‌ریزی است، گفت: این طرح‌ها مقید به تقسیمات سیاسی و قانونی نیستند.
«حمیدرضا نوازنی» ادامه داد: حریم شامل زمین‌هایی است که برای توسعه شهر ممکن است نیاز باشند تا دستبرد کاربری‌های نامتناقض حفظ شوند.
وی بیان کرد: حریم سه تا پنج برابر محدوده شهری قابل ترسیم است و در حریم برخی تداخل‌های منطقه روستایی با محدوده شهری اتفاق می‌افتد.

شهرستان خمین در جنوب استان مرکزی شامل بخش‌های کمره و مرکزی و شهرهای خمین و قورچی‌باشی است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =