۲۰ واحد صنفی متخلف در سروآباد به مراجع قضایی معرفی شدند

سنندج - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سروآباد از شناسایی ۲۰ واحد صنفی متخلف و معرفی آنها به مراجع قضایی (تعزیرات حکومتی) بخاطر گران فروشی یا کم فروشی خبر داد.

ناصح دولتیاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در ادامه گشت زنی مشترک اداره صنعت، ‌ معدن و تجارت با شبکه بهداشت و درمان، ‌ تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف از ۵۱ واحد صنفی سطح شهرستان بازدید بعمل آمد.

وی افزود: ‌در این بازدیدها، ۱۲ واحد خبازی متخلف به جرم کم فروشی، ‌ عرضه خارج از شبکه آرد و همچنین عدم رعایت موارد بهداشتی شناسایی و پرونده تخلف برای آنها تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی (تعزیرات حکومتی) معرفی شدند.

رییس اداره صنعت، ‌ معدن و تجارت سروآباد یادآور شد:‌ هفته گذشته نیز تعداد ۳۵ واحد صنفی سطح این شهرستان مورد بازدید و بررسی ماموران ادارات صنعت، معدن و تجارت، فرمانداری و اتاق اصناف قرار گرفته بود.

وی اضافه کرد: در این بازرسی ها نیز هشت واحد صنفی متخلف شامل چهار قصابی، سه واحد مصالح فروشی و یک واحد معدنی به جرم گران فروشی شناسایی و پرونده تخلف آنها به مراجع قضایی ارسال شد.

دولتیاری تاکید کرد:‌ گشت زنی و بازرسی از واحدهای صنفی به صورت مستمر و مداوم ادامه خواهد داشت و چنانچه هر واحد صنفی به هر دلیلی از قوانین و مقررات تخلف کرده و یا اقدام به کم فروشی و گران فروشی کند، بدون هیچ مماشاتی پرونده تخلف آنها تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده و در صورت لزوم واحد صنفی متخلف پلمپ خواهد شد.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در واحدهای صنفی با سامانه ۱۲۴ و یا شماره تماس ۳۴۸۲۲۳۳۲ اداره صنعت، معدن و تجارت سروآباد اطلاع دهند.

در شهرستان سروآباد یک هزار و ۷۵۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب فعالیت دارد.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان، ۷۳ روستا و جمعیتی بیش از ۵۰ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =