آمریکا در آتش، ترامپ به‌دنبال ترفندهای انتخاباتی

تهران – ایرنا – ایالت‌های غرب آمریکا که مدت‌ها در شعله‌های آتش می سوزند، باوجود امکانات پیشرفته هنوز این آتش سوزی گسترده مهار نشده،این در حالی است که دولت ترامپ مهمترین اولویت را به پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو داده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، شبکه خبری سی ان ان در تازه ترین گزارش درباره  آتش سوزی های غرب آمریکا گفت: این آتش سوزی ها که دامنه آن از ایالت کالیفرنیا فراتر رفته و به  ایالت اورگان نیز رسیده است، تاکنون دست کم ۲۸ کشته برجای گذاشته است، از این تعداد ۱۹ نفر در کالیفرنیا و مابقی مربوط به ایالت اورگان می باشد.

دو میلیون هکتار از اراضی غرب آمریکا در آتش سوخت

سی ان ان افزود: این آتش سوزی که در تاریخ آتش سوزی های کالیفرنیا و غرب آمریکا بی سابقه بوده است ، نزدیک به پنج میلیون جریب (بیش از دو میلیون هکتار) از اراضی در ایالت های غربی در آمریکا را طعمه حریق شده است.

دود ناشی از آتش سوزی به انتشار ویروس کرونا کمک می کند

سی ان ان افزود: دود ناشی از آتش سوزی های غرب آمریکا این نگرانی را بوجود آورده که قادر است افراد بیشتری را بویژه افرادی که دچار مشکلات تنفسی هستند در معرض آلودگی به ویروس کرونا قرار دهد و این پخش شدن این دود می تواند به نشر این ویروس کمک کند.

بنابراین گزارش آتش سوزی هم اکنون ناحیه لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا و پورتلند بزرگترین شهر ایالت اورگان را تهدید می کند.

آتش غیرقابل کنترل است

این رسانه خبری آمریکایی از اورگان نیز گزارش داد: این آتش سوزی غیرقابل کنترل بوده و نیروهای آتش نشان قادر به مهار آن نشدهاند.

سی ان ان افزود: هرلحظه و هر ساعت شهری در ایالت اورگان طعمه شعله های این آتش سوزی مهیب می شود، «شین درینکواین» (Sean Drinkwine)  شهردار ناحیه «استاکادا» (Estacada) از بخش «کلاکاماس» (Clackamas)  ایالت اورگان نیز می گوید هرگز شاهد چنین آتش سوزی نبوده است.

 آمریکا در آتش؛ ترامپ به دنبال انتخابات

درحالی اکنون غرب آمریکا این چنین در آتش می سوزد که اجاره نشین فعلی کاخ سفید به نظر این موضوع را از نظر دور داشته و به پیروزی مجدد در انتخابات آبان ماه چشم دوخته است.

ترامپ با روی گرداندن از خاموش کردن آتش سوزی در ایالت های غربی آمریکا توجه خود را به خاموش کردن آتشی  که ۲۰ سال پیش سلف وی در افغانستان روشن کرده بود، متوجه ساخته تا از آن بعنوان برگی برنده در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو به کار برد.

این موضوع تا بدان اندازه برای ترامپ مهم است که مایک پمپئو وزیرخارجه خود را به دوحه برای تسهیل در روند مذاکرات صلح بین دولت کابل و طالبان افغانستان اعزام کرده است، مذاکرات رسمی که قرار است روز سه شنبه ۲۵ شهریور ماه در دوحه آغاز شود.

مذاکرات بین افغانستانی صلح پس از چند ماه تأخیر روز گذشته در دوحه پایتخت قطر آغاز بکار کرد و براساس گزارش‌ها قرار است مذاکرات رسمی روی موضوعات اصلی صلح روز سه شبنه آغاز شود.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =