ترویج سیره پیامبر (ص) رسالت اصلی حوزه علمیه در برابر گستاخی غرب است

مهاباد- ایرنا- امام جمعه تکاب گفت: ترویج مکارم اخلاقی پیامبر اکرم (ص) و بسط و گسترش سیره نبوی آن حضرت رسالت اصلی حوزه‌های علمیه در مقابل تخریب‌ها، توهین‌ها و گستاخی‌های جهان غرب است.

حجت‌الاسلام علی رحیمی روز یکشنبه در آیین آغاز سال تحصیلی جدید مدرسه علوم دینی حضرت رسول اکرم (ص) تکاب با بیان اینکه مکارم اخلاق به عنوان بالاترین مرتبه از مفاهیم اخلاقی می‌تواند دنیا را به سوی مکتب اسلام جذب کند افزود: مکارم اخلاق با سیره نبوی معنا پیدا می‌کند از این رو باید طلبه‌ها و روحانیون با ترویج مکتب نبی مکرم اسلام (ص) در مقابل ریاکاری‌های اخلاقی آمریکا و غرب در زمینه حقوق بشر، گسترش مکارم اخلاقی اسلام را به عنوان رسالت اصلی دنبال کنند.

وی بیان کرد: دنیای غرب تلاش می‌کند با تخریب و خدشه واردن کردن به چهره رسول اکرم (ص) از نفوذ مکتب اسلام در جهان جلوگیری کند اما حوزه‌های علمیه باید تمدن اسلامی و مکتب و سیره نبوی را با پرداختن به مکارم اخلاق به دنیا بیشتر معرفی کنند.

امام جمعه تکاب با اشاره به اینکه حفظ حرمت رسول الله(ص) برای حفظ عظمت اسلام امری واجب است، اظهار داشت: حوزه‌های علمیه با هدف‌گذاری ترویج مکارم اخلاق، شخصیت ممتاز و فوق‌العاده حضرت محمد(ص) را به صورت شایسته بسط و گسترش دهند.

حجت الاسلام رحیمی ادامه داد: برای تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب و منویات مقام معظم رهبری جهت تمدن‌سازی اسلامی، حوزه‌های علمیه رسالت سنگینی برعهده دارند و باید در مسیر ترویج مکارم اخلاقی و مقابله با سلطه اخلاقی غرب حرکت کنند.

وی با بیان اینکه غرب با مفاهیم اخلاقی سعی می‌کند سلطه خود بر جوامع را گسترش دهد، اضافه کرد: اگر اسلام و سیره نبوی را با مکارم اخلاقی به دنیا معرفی کنیم می‌توانیم در زمینه تمدن سازی اسلامی، اهداف گام دوم انقلاب و رسالت حوزه و بحث‌های طلبگی بیش از گذشته موفق عمل کنیم.

مدرسه علوم دینی رسول اکرم(ص) تکاب در جنوب آذربایجان‌غربی در سال ۱۳۷۴ تاسیس شده و سال تحصیلی جدید آن با بیش از ۵۰ طلبه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی آغاز شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =