ساختمان موقوفه بچه‌های آسمان در نور افتتاح شد

نوشهر - ایرنا - ساختمان موقوفه " بچه‌های آسمان " ویژه نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست روز یکشنبه با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در رستم‌رود شهرستان نور افتتاح شد.

به گزارش ایرنا ، این خانه کودک را محمدچراغی از واقفان و خیرین منطقه ساخته و ظرفیت نگهداری 50 کودک هفت تا 12 ساله را دارد.

همچنین برای نگهداری از این کودکان یک روانشناس، یک  مددکار، سه مربی ،سه کمک مربی، یک مسئول فنی ، ۲ نیروی خدماتی و یک نگهبان به صورت نوبتی در این خانه کودک مشغول به کار شدند.

ساختمان بچه های آسمان با زیر بنای ۷۵۰ مترمربع در دو طبقه ساخته شده است.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در آئین افتتاح این خانه کودک بر ضرورت فرهنگ سازی برای وقف با هر توان مالی در منطقه تاکید کرد و گفت : موضوع وقف در احکام اسلام موضوع یک وجهی نبوده بلکه در احکام وقف علاوه بر احسان و برای رفع مشکلات و بهبود اوضاع اجتماعی توجه شده است.

حسین حسن نژاد افزود : احکام وقف یکی از احکام مترقی دین اسلام است و در هر عصر و زمانی نیازمند به اجرای این احکام دینی در جامعه هستیم چرا که با وقف بخشی از دارایی ها می توان به رفع مشکلات مردم کمک کرد.

وی با تجلیل از واقف خانه کودک بچه های آسمان ، گفت : وقف این مجموعه علاوه بر کمک به ایتام باعث تشویق و انگیزه بیشتر مردم به وقف بخشی از اموالشان در شهرها و استان ها می شود.

معاون استانداری مازندران خواستار  بهره گیری از تمام ظرفیت ها و ابزارهای  فرهنگی و هنری برای ترویج فرهنگ وقف در جامعه و استفاده از این ظرفیت ها برای فعالیت های فرهنگی در جامعه شد.

حسن نژاد با اشاره به وجود مراکز مذهبی و تعداد قابل توجهی از بقاع متبرکه و  امامزادگان در سطح استان مازندران گفت: از این ظرفیت ها می توان برای تولید و اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و مذهبی استفاده  کرد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور هم در این مراسم با اشاره به تاریخ وقف افزود: وقف یکی از احکام دین اسلام است که واقف می تواند بخشی از اموال خودش را برای رفع مشکلات مردم وقت کند و نام خودش را برای نسل های آینده زنده نگه دارد.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی ادامه داد: وقف در امور ایتام در دین اسلام از اهمیت بالایی برخوردار است به نحوی که حضرت علی (ع) در وصیت خویش به آن تاکید کرد.

وی تصریح کرد: جامعه ای که به یتیم رسیدگی نکند روی خوش کمتر خواهد دید و روایت زیادی در این زمینه وجود دارد که جامعه باید توجه زیادی به این موضوع داشته باشد و این کار آقای چراغی در راستا توجه به ایتام است.

حجت الاسلام خاموشی خاطر نشان کرد : سازمان اوقاف علاوه بر حمایت مستمندان در بخش های درمان ، دارو و مسکن از فعالان علوم جدید و دانش بنیان هم حمایت می کند.

وی بهینه سازی برخی موقات را از برنامه های این نهاد بیان کرد و گفت :  سازمان اوقاف و امور خیریه با توجه به امکانات و مواد قانونی برای رفع برخی از مشکلات و استفاده بهینه از موقوفات کشور گام بر می دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =