جلوگیری از مهاجرت عامل اساسی افزایش سرمایه در شهر زنوز است

تبریز- ایرنا- فرماندار ویژه مرند با بیان اینکه شهر زنوز توانایی مهاجرپذیری و ایجاد ثروت از این طریق را دارد گفت: برای حفظ سرمایه در شهر زنوز، جلوگیری از مهاجرت عامل اساسی است.

داود گرشاسبی روز یک‌شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهر زنوز اظهار کرد: زنوز، شهر گردشگری و دارای قدمت تاریخی است که ظرفیت بالایی برای توسعه دارد. 

وی بیان داشت: هنر مردم زنوز تبدیل ظرفیت به توسعه و در این میان مشارکت اهالی زنوز بسیار بالاتر از سایر شهرها است.

فرماندار شهرستان ویژه مرند ادامه داد: باورسازی برای رفاه عمومی در مردم، ایجاد نشاط اجتماعی در مردم و کیفی سازی خدمات از مواردی است که باید بیشتر به آنها توجه شود و شهر زنوز می تواند پایلوت برای شهرهای دیگر باشد. 

وی افزود: باید به پتانسیل ایجاد تورهای گردشگری برای شهر زنوز و تربیت تورگردان در جهت جذب گردشگر که در شهر زنوز وجود دارد و می تواند ایجاد ثروت کند، توجه شود.

گرشاسبی با اشاره به علاقه اهالی شهر زنوز به توسعه شهر خود گفت: ضروری است مسوولین علاوه بر حوزه کالبدی به حوزه های فرهنگی، اجتماعی و نرم افزاری نیز در این شهر توجه کنند. 

وی همچنین ضمن اشاره به وجود معادن غنی در شهر زنوز خاطرنشان کرد: وجود معادن غنی در این شهر یک نعمت الهی است که دارای توانمندی بسیار بالایی برای زنوز و کل شهرستان است و می تواند در زمینه اشتغال زایی بسیار بالایی از مردم موثر واقع شده و باعث توسعه و رونق منطقه شود. 

زیرسازی و آسفالت خیابان ۲۴ متری، جابجایی و اصلاح تیرهای برق، ایجاد شبکه آبرسانی، گازرسانی، کمک به اتمام پروژه مجتمع خدماتی و رفاهی شهر زنوز، خط کشی و خط حاشیه و خط آکس جاده زنوز از حد فاصل سه راهی زنوز تا داخل شهر و تکمیل فرایند اصلاح دو پیچ خطرناک، برق رسانی و تسریع در رفع مشکلات دفتر خدماتی جهاد کشاورزی از جمله دیگر مواردی بود که در این جلسه به آنها پرداخته شد.

زُنوز به عنوان یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی در بخش مرکزی شهرستان مرند واقع شده ‌است.

جمعیت این شهر بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۸۵ خورشیدی، ۲٬۶۱۸ نفر بوده‌است که از این تعداد ۱٬۲۴۲ نفر مرد و ۱٬۳۷۶ نفر زن بوده‌اند.

شهر زنوز در ۲۵ کیلومتری شمال مرند و ۱۰۰ کیلومتری شمال تبریز واقع شده‌است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =